کد خبر: 3867
15/09/06 - 8:08 ق.ظ

نجمین دهقان مجری برنامه‌های تلویزیونی برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب را یکی از راه‌های ترویج غیرمستقیم حجاب بیان کرد.

نجمین دهقان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب دباره بازخورد نگاه بینندگان، همکاران و جامعه در خصوص حجاب خود اظهار داشت: جامعه ما یک جامعه اسلامی است و الگوی ما در مورد حجاب حضرت فاطمه زهرا (س) است پس موقعی که من در صداوسیما باحجاب برتر حاضر می‌شوم در بین خانواده و جامعه احترام بیشتری را در جامعه اسلامی جلب میکنم.

مجری سابق برنامه سیمای خانواده افزود: از طرف دیگر بینندگان هم احترام و اعتبار بیشتری به مجری چادری قائل هستند چرا که مجری که دارای حجاب کامل است ارزش‌های اسلامی را بیشتر رعایت میکند.

دهقان بابیان اینکه خانم چادری بیشتر در راستای اهدف و آرمان‌ها قدم برمی‌دارد، گفت: در سازمان صداوسیما حجاب برتر چادر است و نگاه بهتری به خانم‌های چادری وجود دارد و قابل احترام هم هستند.

وی با اشاره به اینکه خانم‌های چادری پیشرفتی بهتری نسبت به خانم‌های دیگر دارند، خاطر نشان کرد: در جامعه نگاه ها برعکس شده است و اینکه کسی که حجاب خوبی ندارد و یا چادری نیست موجه تر است در حالی که یک خانم باید خودش برای خود ارزش قائل باشد و در انتخاب خود شک نکند در نتیجه خواه‌نخواه و به مرور زمان نگاه جامعه به فرد محجبه عوض می‌شود.

مجری برنامه سیمای خانواده بابیان اینکه رسانه ملی ما را اجبار به چادری بودن نکرده است گفت: بنده از دوران کودکی حجاب چادر را انتخاب کرده ام و هیچ وقت نباید نسبت به حجابی که انتخاب کرده ایم شک داشته باشیم.

دهقان با اشاره به اینکه مهم‌ترین کار فرهنگی که باید در زمینه حجاب صورت بگیرد کار غیرمستقیم است، گفت: باید به صورت غیر مستقیم چادر و حجاب را در جامعه ترویج دهیم و به‌زور نمی‌توان حجاب را در جامعه نهادینه کرد.

وی افزود: باید خانم‌های چادری چهره‌های محبوبی در بین مردم باشند و انسان‌های مردم‌داری باشند چراکه الگوی بانوان در جامعه اسلامی خواهند بود.

مجری برنامه به خانه برمی‌گردیم یکی از راه‌های ترویج حجاب چادر آموزش غیر مستقیم بیان و خاطر نشان کرد: یکی از شیوه های ترویج حجاب برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب است چراکه در این نمایشگاه‌های عفاف و حجاب محصولاتی که عرضه می‌شود و خانم‌ها می‌توانند با خرید از نمایشگاه ترغیب به داشتن حجاب دارند.

وی افزود: وقتی چادرها را به سبک و سیاق جدید درست می‌کنند خانم‌ها از نظر روحی و روانی ترغیب به خریدن چار میکنند و این مسئله خیلی تأثیر گزار است و برای ترغیب اولیه خانمهای مانتویی به داشتن حجاب چادر این نمایشگاه‌ها بسیار تأثیرگذار است.

دهقان معرفی محصولات فرهنگی عرضه‌شده مثل سی‌دی‌های عرضه‌شده در نمایشگاه را تأثیر گزار بیان و تأکید کرد: ناآگاهی یکی از دلایل نداشتن حجاب کامل از طرف خانم‌ها و یک زن مسلمان است و برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب یکی از راه‌های غیرمستقیم ترویج حجاب در جامعه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32