کد خبر: 3846
15/09/04 - 4:02 ب.ظ

رئیس موسسه سیره شهدا گفت: رعایت عفاف و حجاب زمینه تحقق وعده‌های الهی را فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری صبح امروز در نخستین یادواره شهیدان سیدعلی، سیدعلیرضا و سیدمحمدرضا مصطفوی‌طهرانی که در محل سالن همایش‌های تالار نور مشهد برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: شهیدان جوان بودند و سن زیادی نداشتند، اما قرآن جایگاه بزرگی برای شهدا قائل شده است.

وی افزود: انبیاء، امامان، شهدا، علمای صالح و اطاعت‌کنندگان خدا و رسول خدا جزء پنج گروه اصلی بهترین‏‌ها هستند.

رئیس مؤسسه سیره شهدا با اشاره به اینکه شهدا مسیر درست و غلط را به ما نشان داده‌اند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌‏فرمایند شهدا به تبع اهل بیت عصمت و طهارت(ع) راه را روشن و باز کرده و به ما نشان دادند و کسی که مسیر خطا را طی کند کم لطفی کرده است.

ماندگاری تصریح کرد: در آیه شریفه ۱۷۰ سوره مبارکه آل عمران خداوند متعال می‌‏فرماید که شهدا زنده و جاودانه‌اند و در دنیا سختی کشیده‏‌اند اما در آخرت جایگاهی رفیع دارند؛ همچنین در آیه شریفه ۲۶ سوره مبارکه یاسین هم به جایگاه ویژه شهدا اشاره شده است و شهدا آمرزیده شده هستند.

وی تأکید کرد: شهدا می‏‌گویند که وعده‏‌های خدا حق و وعده‏‌های شیطان باطل است و دشمنان ما را از ازدواج زود هنگام ترسانده‏‌اند، اما کسی با ازدواج فقیر نشده است.

رئیس مؤسسه سیره شهدا با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم فرموده هیچکس با ازدواج فقیر نمی‌‏شود، گفت: وعده دیگر الهی تکثیر اولاد است که در این راستا می‏‌فرماید نگران روزی فرزندان خود نباشید، زیرا روزی آنها دست من بوده و کسی هم با تکثیر اولاد فقیر نشده است.

ماندگاری عنوان کرد: خاندان شهیدان مصطفوی‌طهرانی فرزندان خود را در راه خدا صدقه دادند اما متأسفانه برخی‏‌ها از صدقه مال پرهیز می‏‌کنند.

وی بیان کرد: شهید تا ۷۰۰ نفر را شفاعت کرده و مقابل درب بهشت از پدر و مادرش استقبال می‏‌کند و سند این حرف هم برای خودم مشاهده شد، من مادرم را در قبر گذاشتم و همین مادر در خوابم آمد و گفت تو مرا در قبر گذاشتی و برادر شهیدت من را به قصر برد.

رئیس مؤسسه سیره شهدا با تأکید بر اینکه حجاب را در همه جا حفظ کنید زیرا وعده الهی را به تاخیر می‏‌اندازد، خاطرنشان کرد: به زنان و دختران می‏‌گوییم که بی‏‌حجابی نشانه زیبایی و خوشبختی نیست، پس کاری کنیم که یار ولی خدا باشیم.

ماندگاری گفت: همه نگران عاقبت خود هستیم و اولیای خدا هم نگران عاقبت خود بودند و شهدا نیز امامزاده شدند زیرا خدا و آخرت را فراموش نکردند.

وی افزود: امام جعفرصادق(ع) فرمودند کسی که روزی بیست بار یاد شهدا کند با آنها محشور می‌‏شود و اگر یاد خدا و مرگ بیفتیم در کارها و برنامه‏ ریزی‏ هایمان جدی‏ تر و دقیق‏‌تر می‏‌شویم.

رئیس مؤسسه سیره شهدا با اشاره به اینکه تقویت نظام سبب تقویت اسلام می‏‌شود، عنوان کرد: پرچم دین مبین اسلام در دست ایرانیان است و شهدا جان خود و خانواده شهدا علم خود را در این راه گذاشتند و ما هم باید مال خود را بگذاریم.

ماندگاری تصریح کرد: شهدا فهمیدند که پشت بام شهادت و سعادت بسیار بالاست و از امام زمان(عج) یاری خواستند و سند این حرف در آیه شریفه ۸۸ سوره مبارکه یوسف است.

وی تأکید کرد: هیچ چیزی بدون التماس محقق نمی‏‌شود و پدران شهدا التماس کردند که فرزاندشان شهید شوند و ما مشهدی‏‌ها هم باید برای موفقیت در همه اموراتمان به امام رضا(ع) التماس کنیم.

در پایان این مراسم از دو اثر «پیام مقام معظم رهبری خطاب به نخستین یادواره شهیدان مصطفوی طهرانی» و همچنین »جلد نخستین نشریه خانواده آسمانی« (ویژه شهدای خانوادگی) رونمایی شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32