تاکید رئیس دستگاه قضا بر برخورد دادستان‌ها با جرائم و ناهنجاری‌های فرهنگی

حجت الاسلام جعفری: برخورد قاطع با بدحجابی در سواحل دریا و تفرجگاه‌ها

کد خبر: 3800
15/09/02 - 10:55 ق.ظ

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت:دستگاه قضایی با همکاری بسیج و نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم در زمینه برخورد با هنجارشکنی در سواحل دریا…

به گزارش پایگاه خبری حجاب «حجت الاسلام اسدالله جعفری» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در برخورد جدی و قاطع دادستانی‌ها با رویه‌های غیراخلاقی و ناهنجاری‌های فرهنگی که به ارتکاب جرم منتهی می‌شود، اقدامات دادستانی استان مازندران در این زمینه را تشریح کرد.

وی با تاکید بر رعایت اخلاق اسلامی در استفاده از دریا و جنگل‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: با توجه به فصل گرما، دستگاه‌های مسئول باید مراقب باشند و از اشاعه بی‌بند و باری در سطح جامعه جلوگیری کنند.

حجت الاسلام اسدالله جعفری افزود: دستگاه قضایی با همکاری بسیج و نیروی انتظامی هماهنگی‌های لازم در خصوص برخورد با هنجارشکنی در سواحل دریا، جنگل‌ها و تفرجگاه‌ها را صورت داده و تصمیمات لازم برای مبارزه با بدحجابی و کسانی که شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند، اتخاذ شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در ادامه بیان کرد: طرح هایی در ایام تعطیلات نوروز و فصل تابستان اجرایی کرده ایم و نیروهایی در قالب امر به معروف و نهی از منکر با کسانی که عفت عمومی را جریحه دار می‌کنند و طبق قانون عمل آن‌ها جرم محسوب می شود، برخورد و پرونده‌های قضایی برای تعدادی از آن‌ها تشکیل شده و به محاکم قضایی ارجاع و دادنامه دراین زمینه صادر شده است.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به فرمایشات ریاست محترم قوه قضاییه درباره برخورد قاطع دادستانی با ناهنجاری‌های فرهنگی اضافه کرد: با تاکیدات رئیس کل دادگستری استان مازندران برنامه ریزی های لازم دراین زمینه انجام و مقرر شده در کلیه شهرستان‌های تابعه طرح‌های مربوط به سالم سازی دریا و همچنین پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و معابر عمومی اجرایی شود.

وی تصریح کرد: همچنین براساس قانون عفاف و حجاب از کلیه ارگان‌ها و نهادهای ذیربط خواسته شده است که نسبت به وظایف قانونی خود اقدام کنند و در صورت عدم انجام وظایف قانونی باید به دستگاه قضایی پاسخگو باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران اظهارکرد: مصمم هستیم با مظاهر علنی فساد و ترویج فرهنگ بی‌بند و باری در استان با قاطعیت عمل کنیم و دستگاه‌های مسئول باید به وظیفه خویش عمل کرده و برخورد کنند.

وی تاکید کرد: باید با صلابت در برابر مظاهر فسق، فحشا و تعرض به حقوق عامه ایستاد و کوتاهی در این زمینه از هیچ کس پذیرفته نیست.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32