کد خبر: 3798
15/09/02 - 10:48 ق.ظ

دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر مازندران گفت: تاکنون سه هزار و ۸۵۰ نفر از اقشار جامعه در طرح طلایه‌داران معروف گزینش و جذب شدند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران، خلیل صالحی، دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی از منکر مازندران در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این نشست تبیین برنامه‌ها و قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر است.
وی با بیان اینکه قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره دارد، افزود: آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی علل ترک معروف و ارتکاب منکر، زمینه سازی برای مشارکت همه‌جانبه آحاد مردم و رسانه‌های عمومی در امور مربوط به امر به معروف و نهی از مکر، تدوین راهبردهای آموزشی برای سطوح مختلف جامعه، آموزش و پژوهش تحقیق درباره فریضتین، حمایت از همه جانبه از اقدامات قانونی آمران به معروف و ناهیان از منکر، پپیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله برنامه های این ستاد در استان است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: شورای انقلاب فرهنگی برای ۲۸ دستگاه برای اجرای فرهنگ عفاف و حجاب وظایفی تعیین کرده که نظارت بر فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه های دولتی بر عهده ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر است.
وی افزود: هر ساله دو سه بار گروهی متشکل از دو نفر از برادران و خواهران به ادارت و دستگاه ها مراجعه و در راستای عفاف و حجاب گزارش تهیه می کنند.
صالحی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه همگانی است و ماده ۴ قانون اساسی به این امر اشاره دارد، اظهار کرد: بر اساس بند ۵ ماده ۱۶ ستاد، طرح طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر را در دستور کار خود قرار داده است تا با اطلاع رسانی آحاد مردم و شناسایی، جذب، گزینش، آموزش داوطلبان به تفکیک جنسیت بکارگیری کند.
وی ادامه داد: تا کنون ۳ هزار و ۸۵۰ نفر از اقشار جامعه در قالب گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر گزینش و جذب شدند که یک سوم انها بانوان و و بقیه آقایان هستند و آموزش آنها در حال انجام است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر محبت کردن به همنوع را عامل مهم تاثیرگذاری در فریضتین دانست و عنوان کرد:
حفظ نظام اسلامی بالانرین معروف است و ارتقای فرهنگ، سلامت محیط خانوادگی، اهمیت دادن به اقتصاد و تولید، گسترش علم و فن آوری و مجاهدت و اقتدار ایران و مجاهدت در وحدت اسلامی را از مهمترین معروف‌ها است و ابتذال اخلاقی، تضعیف نظام و فرهنگ اسلامی و تضعیف علم و فناوری از منکرات است.
وی ادامه داد: آمران به معروف و ناهیان منکر از حمایت قضایی و قانونی برخوردار هستند و اگر کسی در انجام امر به معروف و نهی از منکر کشته شود شهید است اگر مشکل جسمی پیدا کند جانباز به حساب می‌آید.
صالحی با اشاره به نقش مطبوعات در ترویج برنامه های ستاد احیا تاکید کرد: مسئولیت مهم بالا بردن معلومات عمومی نسبت به معروفات و منکرات بر دوش رسانه‌ها است و این رسانه ها می توانند با قرار دادن ستونی در معرفی معروفات به کمک ستاد احیا بیایند.
وی افزود: استان مازندران با داشتن جاذبه گردشگری متنوع و ورود مسافران به این خطه شایسته است دستگاه‌های تبلیغی برای حسن اجرای فریضتین در جامعه همکاری لازم را با طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر ستاد داشته باشند.
این مسئول گفت: ۲۰ سال است که امر به معروف به معروف و نهی از منکر در استان مازندران بر اساس بند ۸ قانون اساسی زیر نظر مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در مازندران فعالیت دارد اما مجلس شورای اسلامی به تازگی به این موضوع پرداخته و امیدواریم بتوانیم با حمایت همه جانبه مجلس و مردم به این فریضه الهی عمل کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32