کد خبر: 3743
15/08/29 - 11:27 ق.ظ

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی(س) با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز،گفت: مرکز حجاب ریحانه النبی(س) با نگاه ترویج حجاب برتر در ۱۲۰ مدرسه با ۷۵ مدرسه تحت..

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت الاسلام محمد مهدی ابراهیم پور، مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) در دیدار حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی که در مدرسه‌ امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد به گزارش عملکرد ۱۰ ساله این مرکز اشاره کرد و گفت: سال گذشته که گزارشی از عملکرد مرکز ریحانه‌النبی(س) مطرح شد، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی این کار را جهادی و مسؤولیت آن را سنگین یاد کردند.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) به حضور مربیان برتر مرکز حجاب ریحانه النبی(س) در محضر این مرجع تقلید اشاره کرد و گفت: این مرکز با نگاه کاربردی و بدون شعار از بزرگترین مؤسسه‌های حجاب در میان صد و پنجاه مؤسسه حجاب در سطح کشور است.

وی با اشاره به شعبه‌های مختلف مرکز حجاب ریحانه النبی(س) ابراز داشت: مرکز حجاب ریحانه النبی(س) تنها مرکزی است که به صورت ملی در برخی از شهرها دارای شعبه است و با نگاه ترویج حجاب برتر در ۱۲۰ مدرسه با ۷۵ مدرسه تحت پوشش و هفده هزار دانش‌آموز در مناطق حساس و کم‌برخوردار از آگاهی‌های مذهبی فعالیت می‌کند.

حجت الاسلام ابراهیم پور به طرح خوش‌حجابی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح با هدف تثبیت حجاب دختران محجبه در قم، منطقه پردیسان و دیگر شهرها اجرا می‌شود که حدود ۳ هزار دختر دانش‌آموز نیز تحت پوشش این طرح قرار دارند.

وی به تولید نوشت افزار و نرم‌افزارهای حجاب از سوی این مرکز اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به نیاز مبرم کشور به فعالیت‌های حجاب، کارگروهی در این مرکز تشکیل شد که با نگاه کاربردی به سؤالات جوانان پاسخ دهد و با استدلال و منطق، حجاب را تبلیغ و ترویج دهد.

مدیر مرکز تحقیقات و طرح‌های کاربردی حجاب ریحانه النبی(س) تأکید کرد: از ابتدا تقویت فضای مجازی با جمع‌آوری و تولید اخبار حجاب از اهداف پایگاه اطلاع رسانی حجاب ریحانه النبی(س) بوده است؛ چنان که در این مرکز پاسخ به شبهات و مسائل حجاب از اولویت‌ها است؛ از این‌رو این اقدامات کاربردی مورد توجه و هجمه رسانه‌های غربی قرار گرفته‌ است.

وی با اشاره به هجمه رسانه‌های استکباری به فعالیت‌های کاربردی حجاب همانند اقدامات مرکز حجاب ریحانه النبی(س) تصریح کرد: این مرکز فارغ از وابستگی و تعلق سیاسی به جریان خاصی، منویات رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید را پیگیری می‌کند.

حجت الاسلام ابراهیم پور به همکاری این مرکز با جامعه‌المصطفی(ص) اشاره کرد و گفت: مرکز حجاب ریحانه النبی(س) به علت اولویت داشتن طرح‌های حجاب در داخل کمتر با جامعه‌المصطفی(ص) همکاری داشته است؛ اما در حال حاضر قصد داریم با هدف انتقال تجارب این همکاری را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32