معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان اصفهان:

بی‌حجابی و بدحجابی زنان باعث ترویج طلاق می شود

کد خبر: 3741
15/08/29 - 11:04 ق.ظ

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تاکید کرد: ازجمله پیامدهای زیان‌بار رعایت نکردن عفاف و حجاب از سوی زنان، ترویج طلاق و جدایی زن و شوهر و…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  قدس آنلاین از اصفهان، سرهنگ جهانگیر کریمی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: طلاق و تهدید خانواده، گرایش مردان به چند همسری، تضعیف غیرت ناموسی، ایجاد اختلال روانی و عصبی، سلب امنیت زنان و شیوع انحرافات جنسی از پیامدهای منفی بدحجابی در جامعه است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: طلاق در نظر اسلام مغبوض‌ترین حلال است که تنها در صورت اختلافات حل‌ناشدنی ضرورت می‌یابد؛ اسلام به منظور حفظ و تحکیم نظام خانواده و افزایش صفا و صمیمیت میان همسران و جلوگیری از اختلافات شدید خانواده و فروپاشی آن، تدابیرحکیمانه‌ای اندیشیده است.
سرهنگ کریمی ادامه داد: در همین راستا معیارهایی از قبیل ایمان و آراستگی به فضایل اخلاقی و انسانی را برای انتخاب همسر شایسته، مقرر فرموده و حقوق و وظایفی را برای زوجین مشخص کرده است.
وی با اشاره به تاکید اسلام بر سلامت و امنیت جامعه از هرگونه اقدامات منافی عفت و حیا خاطرنشان کرد: موضوع طلاق از جهات گوناگون قابل بررسی و تبیین است و غالبا ریشه آن به طور عمده حرمت ننهاندن زنان به خویشتن بر اثر فاصله گرفتن از پوشش خداپسندانه و در نتیجه آسیب دیدن عفت عمومی و اخلاق فردی و اجتماعی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر، غیرت از فضیلت‌های الهی و انسانی است که همواره حافظ و نگاه‌بان ناموس خداوند، دین و آیین او و ناموس انسان و جامعه در برابر ضد ارزش‌ها و عوامل انحراف‌زا می‌باشد که نتیجه آن تأمین و استمرار شرف انسانی و امنیت اجتماعی و نسل پاک بوده و منشأ فطری و آسمانی دارد. در جامعه ای که زنانش از عفاف و پوشش کامل و صحیح برخوردار نیستند عفت عمومی را در معرض خطر قرار می‌دهند و نتیجه آن کاهش یا نابودی غیرت است.
وی گفت: بیماری بی حجابی و بدحجابی با بیماری فقدان یا ضعف غیرت رابطه و تأثیر متقابل دارد؛ یعنی از یک طرف دوری زنان از لباس حیا به غیرت مردان به ویژه نسل نوخاسته ضربه می زند و از طرف دیگر از علت‌های عمده بدحجابی، نبود یا ضعف غیرت و عفت پدران و شوهران است که در پیشگاه خداوند مسئول خواهند بود و در گناهانی که دختران یا همسران خودنمای آنها مرتکب می‌شوند و در جرم‌ها و فاجعه‌هایی که از طریق آنها در جامعه و جوانان آن ایجاد می شود، شریک خواهند بود.
کریمی افزود: از جهتی دیگر، بیماری‌های روحی و اختلال‌های روانی و عصبی ناشی از چند عامل است که ریشه عمده آن‌ها را باید در جامعه هوس آلود و خودنمایی زنان جست و جو کرد؛ در چنین حالتی محرومیت از نیازهای ضروری جسمی و مادی، عدم تأمین نیازهای عالی روحی، انحراف از فطرت انسانی و مسیر طبیعی غریزه جنسی و شهوت‌طلبی افراطی و غیرقابل کنترل گریبان افراد جامعه را خواهد گرفت.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: از سویی دیگر، یکی از ویژگی‌های زنان، انحصارطلبی در معشوق است؛ اقتضای یگانه معشوقه بودن زن آن است که قلب همسرش کسی جز او را نخواهد و قلبش تنها در گرو محبت و عشق او و فرزندانش باشد و هرگز سراغ زن دیگر نرود؛ به طور قطع زندگی تک همسری بهتر و با صفاتر است، مگر در مواقع ضروری و با رعایت شرایط خاصی به‌ویژه شرایط عدالت که در قرآن و روایات اهل بیت (ع) بر آنها تاکید شده است.
سرهنگ کریمی اظهار کرد: در اینجا بحث در ازدواج‌های غیرمنطقی و غیرضروری است که بدون تردید علت آن هوس‌بازی و شهوت‌رانی است اما نباید فراموش کرد که غالبا منشأ چنین ازدواج‌هایی جلوه‌گری و پوشش‌های تحریک آمیز زنان است؛ به عبارتی بدحجابی و خودنمایی زنان با تحریک‌پذیری و ایجاد شهوت و هوس در مردان ارتباط مستقیم و تنگاتنگی دارد؛ امکان ندارد تحریک جنسی در جامعه باشد اما در مردان عادی جامعه که از کنترل چشم و تقوای لازم برخوردار نیستند، هوس و میل به کام‌جویی ایجاد نکند.
وی تصریح کرد: همین هوس و میل‌هاست که در مردان تک همسر گرایش به ازدواج مجدد را پدید می آورد، زیرا چنین مردانی با دلدادگی و مجذوب شدن به جاذبه‌های آشکار زنان، اندک اندک به ازدواج با آنها تمایل نشان می‌دهند که این امر با کاهش محبوبیت همسر قبلی همراه است و چه بسا محبت او را از دل خارج کرده و تنها به همسر جدید خود دل می بندند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: بدیهی است کاهش محبوبیت فشارهای روحی و اختلال‌های روانی و جسمی را برای زن اول و فرزندان او ایجاد می کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32