کد خبر: 3705
15/08/25 - 7:02 ق.ظ

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: طرح امنیت اجتماعی نیروی انتظامی در قالب طرح حجاب و عفاف با رویکر ارشادی در اولویت نیروی انتظامی استان زنجان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، سردار علیرضا صالحی، فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان امروز(۲ شهریور) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرنگاران اندیشه ناب قرآنی و فرهنگ غنی اهل بیت(علیه السلام) را در راستای آرام سازی جامعه نشر می دهند.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران داخل کشور با سایر کشورها و در راس آن نیات خبرنگاران قابل مقایسه با کشورهای غربی و استکبار جهانی نیست، ادامه داد: رسالت انتقال واقعیات جامعه در حکومت های دموکراسی و انعکاس مشکلات و نیازهای مردم به دولتمردان را سرلوحه خود قرار داده اند.

سردار صالحی به نقش خبرنگاران در آرام سازی جامعه اشاره کرد و افزود: در سایه حکومت علوی و وجود رهبری و پای کار بودن سربازان و مردم، کماکان در زمره استان های پاک هستیم و نگهداری این امنیت از ایجاد آن سخت تر می باشد.

وی به عملکرد پنج ماه نخست نیروی انتظامی استان زنجان اشاره کرد و افزود: آمار مربوط به سرقت های مسلحانه که شامل گروگانگیری، آدم ربایی، سرقت طلافروشی و بانک صفر گزارش شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فاصله امنیت و ناامنی بسیار کم است، خاطرنشان کرد: در این مدت سرقت مغازه ۳۴ درصد کاهش، سرقت از منازل ۲۰ درصد کاهش، سرقت اتومبیل ۳۵ درصد کاهش و سرقت موتورسیکلت ۲۶ درصد کاهش داشته است.

این مقام مسئول به افزایش ۶ درصدی کشف سرقت موتورسیکلت اشاره کرد و افزود: میزان کیف قابی در استان با افزایش همراه است و طبق بررسی های پلیس هیچ خواهر محجبه ای مورد کیف قاپی قرار نمی گیرد.

سردار صالحی افزود: در جمع سرقت های مهم ۲۵ درصد کاهش و جمع سرقت های خرد ۳۷ درصد کاهش را شاهد هستیم.

وی به مشارکت و اطلاع رسانی مردم به پلیس در کاهش سرقت ها اشاره کرد و افزود: آموزش های جدید و پلیسی و اجرای طرح های معتادان سابقه دار و کمک دستگاه ها برای نگهداری در مراکز بازپروری، هماهنگی بین دستگاه های قضایی و نیروی انتظامی از دیگر دلایل کاهش سرقت هاست.

این مقام مسئول به کشفیات مواد مخدر اشاره کرد افزود: کشفیات مواد مخدر در پنج ماهه نخست امسال ۸۲ درصد است و امسال ۵۸۲ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان زنجان کشف شد.

صالحی به افزایش کشفیات کالاهای قاچاق و سوخت اشاره کرد و افزود: تصادفات و متوفیات تصادفات در طول ۵ ماهه نخست امسال کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

وی اصلی ترین دلیل تصادفات منجر به فوت را خستگی وخواب آلودگی اعلام و تصریح کرد: امسال ۱۰۹ نفر براثر تصادف جان باختند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایجاد باغ شهرها برخلاف سیاست های دولت، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی است، ادامه داد: این زمین ها صرفا برای مصارف کشاورزی است و افرادی که این باغ شهرها را خرید و فروش می کنند متخلف محسوب می شوند.

سردار صالحی ادامه داد: خریداران باغ شهرها باید قبل از خرید این اراضی به کاربری آن توجه کنند چرا که احکام قضایی برای این باغ شهرها صادر شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری شبستان در اجرای طرح امنیت اجتماعی پلیس و مقابله با بدحجابی گفت: تجهیزات دریافت گیرنده های ماهواره کماکان جرم است و نیروی انتظامی مکلف است به محض مشاهده برخورد کند.

سردار صالحی به کشف حجاب در خودروها اشاره کرد و افزود: طرح امنیت اجتماعی هر روز اجرا می شود و افرادی که در درون شهر و بیرون شهر مرتکب جرم شوند جریمه خواهند شد.

به گفته نیروی انتظامی استان زنجان، اجرای طرح حجاب و عفاف با رویکرد ارشادی و به صورت تذکر لسانی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32