کد خبر: 3696
15/08/24 - 12:12 ب.ظ

رئیس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی از برگزاری ۳۶ جلسه کارگاه نگرش سیستمی به دین با موضوع حجاب، مهدویت و زیارت در حرم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، مهدی لسانی، رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی آستان قدس رضوی با اشاره به برگزاری ۳۶ جلسه کارگاه نگرش سیستمی به دین با موضوع حجاب، مهدویت و زیارت در حرم مطهر رضوی گفت: کارگاه‌‌های مهدویت، زیارت و حجاب از جمله کارگاه‌های نگرش سیستمی به دین است که با هدف پیاده ‌سازی مفاهیم دینی و علوم معارف در صحنه زندگی، برای زائران بارگاه منور رضوی در ایام دهه کرامت برگزار می‌شود.

لسانی با بیان اینکه ایجاد سؤال، تولید علم و مقایسه نظرات از جمله ویژگی‌های تشکیل کارگاه‌های نگرشی نو به دین است، ابراز کرد: در کارگاه مهدویت مباحثی در خصوص احساس حضور امام زمان(عج) در عصر غیبت و آمادگی‌هایی که برای ظهور آن حضرت باید فراهم شود، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه هویت زن، حجاب رمز موفقیت، مدیریت احساس، تصمیم‌گیری شبکه‌ای، خطرها در مسیر و تعالی و موفقیت را از موضوعات مورد بررسی کارگاه حجاب معرفی و اظهار کرد: در این کارگاه‌ها از روشی استفاده می‌شود که مخاطب، خود تولید علم کند، نه اینکه مثل بیشتر روش های آموزشی، فراگیران از تولید دیگران استفاده کنند.

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات دینی عنوان کرد: این کارگاه‌ها به روش تفکر فعال و مسئله محور برگزار می‌شود و هدف از برگزاری آن، پاسخ‌گویی به شبهات و ایجاد نگاهی جدید به موضوعات است.

وی همچنین از حضور ۲۱۰ هزار نفری زائران در کارگاه‌های نگرش سیستمی در سال ۹۳ خبر داد و افزود : عموم زائران و مجاوران به صورت فردی یا گروهی با ثبت‌نام در رواق دارالهدایه و مسجد صدیقی‌ها می‌توانند در زمان اعلام شده در این کارگاه‌ها شرکت کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32