کد خبر: 3691
15/08/24 - 11:36 ق.ظ

ویژه هفته دولت_همزمان با بزرگداشت هفته دولت، گزارش عملکرد یکساله دفتر امور هنرهای تجسمی در بخش عفاف و حجاب اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری حجاب خبرگزاری شبستان و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با بزرگداشت هفته دولت گزارش عملکرد یکسال گذشته دفتر امور هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد. این گزارش در راستای ترویج عفاف و حجاب در سال ۱۳۹۳ از سوی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت ارشاد تدوین شده است. دفتر امور هنرهای تجسمی با توجه به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه خود در راستای سیاستگذاری ، حمایت و نظارت در عرصه هنرهای تجسمی را ساماندهی و اجرا می کند.

بنابراین گزارش، این دفتر با هدف صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف، نظارت مستمر بر بخش نمایش آثار هنرهای تجسمی در جشنواره ها، دو سالانه و نگارخانه ها و… را دنبال کرده و در دستور کار خود قرار داده است.

این گزارش می افزاید، از جمله موضوعات و اقدامات دفتر هنرهای تجسمی در جوزه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب درسال ۱۳۹۳ می توان به هماهنگی شورای علائم و نشانه های دفتر هنرهای تجسمی با ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری در جهت توسعه و ترویج الگوهای اسلامی و ایرانی و رعایت عفاف و حجاب در البسه و لوازم التحریر اشاره کرد.

توجه به موضوعات و مضامین مرتبط با عفاف و حجاب، دین و معنویات و… در رویدادهای تجسمی، دوسالانه ها، جشنواره ها و نمایشگاه ها از جمله سومین دوسالانه خوشنویسی ایران در شهریور ۳۱ در شهر قزوین، توجه به موضوعات قرآنی و ارزشی در نمایشگاه قرآن در بخش تجسمی در رشته های نقاشی و خوشنویسی در تیر ماه از دیگر اقدامات این دفتر در سال گذشته است.

بر اساس این گزارش توجه به موضوعات غزه، انسان و پایداری به عنوان مصادیق ارزشی و دینیدر جشنواره بین المللی جوانان در شهریور ماه سال گذشته در اردبیل ، به کارگیری ناظران و بازرسان نگارخانه ها مبنی بر رعایت شئونات اسلامی در محیط نگارخانه ها از حیث رفتاری و آثار به نمایش درآمده و ممانعت از به نمایش درآمدن آثار مغایر با فرهنگ عفاف و حجاب از دیگر فعالیت های دفتر تجسمی معاونت امور هنری در این حوزه است.

این گزارش به حمایت از آثار فاخر در زمینه حجاب و عفاف در شورای خرید آثار تجسمی، بررسی و دقت نظر در نصب مجسمه و یادمان های شهری جهت رعایت اصول ارزشی و فرهنگ عفاف و حجاب، نظارت بر آثار به نمایش درآمده در نگارخانه ها مبنی بر عدم مغایرت با فرهنگ اسلامی و ترویج عفاف، استعلام سوء پیشینه و دارا بودن شئونات اسلامی در خصوص متقاضیان تأسیس و تمدید مجوز نگارخانه به خصوص در مورد بانوان از سوی دفتر هنرهای تجسمی در حوزه صیانت از حقوق شهروندی با محوریت حجاب و عفاف اشاره دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32