به‌منظور اقدام اساسی در زمینه مبارزه با بدحجابی صورت گرفت

امضای طومار عفاف و حجاب در قم

کد خبر: 3648
15/08/23 - 7:03 ق.ظ

طومار عفاف و حجاب از سوی جمعی از طلاب و نمازگزاران قمی صادر شده و به امضای آنها رسید.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در طوماری که در زمینه عفاف و حجاب از سوی جمعی از طلاب و نمازگزاران قم تنظیم شده خطاب به استاندار قم، فرماندهی نیروی انتظامی استان قم، فرماندهی سپاه قم و دادستان استان قم آمده است: با این فسادهای اخلاقی و منکرات باید مقابله و مبارزه کرد. ما خوب می‌دانیم این جزو تعالیم اسلام است که با زبان و تبیین باید مردم را با فضایل اخلاقی آشنا کرد و از منکرات دور نگه داشت این به جای خود درست٬ اما با شیوع منکرات و با تظاهر به آن باید مقابله کرد؛ قدرت نظام باید جلوی سیر فحشا و فساد را بگیرد.

در ادامه این طومار آمده است: در همین راستا با توجه به هشدارها و تذکرات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید به این وسیله خواسته‌های ما مردم و نمازگزاران قم به ترتیب زیر اعلام می‌شود.

۱٫مبارزه با مظاهر فساد و بی‌حجابی و بی بندوباری باید از دستگاه‌های مسئول و ادارات دولتی به‌طور اکید و جد و فوری شروع شود و اجرا شود. بدیهی است بالاترین مقام هر سازمان رسمی و دولتی مسئول عواقب عدم اجرای قانون و متهم اصلی بی مبالاتی و اباحی‌گری و بی‌توجهی به خواست مقام معظم رهبری و امت حزب‌الله خواهد بود.

۲٫ احیا و اجرای طرح مفید امنیت اخلاقی که توسط دلاوران نیروی انتظامی به شکل مؤثری در حال انجام بوده و آثار مثبت آن به‌خوبی مشهود بود و با توطئه‌های دست‌های نفاق پوشیده در لفاف دلسوزی برخی مسئولان اجراییِ خودباخته٬ متوقّف یا کمرنگ شد، قاطعانه مورد تقاضای امت حزب الله و ولایتمدار قم است. همچنین همکاری و یاری رسانی نیروی مقاومت بسیج و ستاد اجرایی امر به معروف سپاه قم را در این امر مهم خواستاریم.

۳٫برخورد با زنان بدپوشش و یا کشف حجاب آنها در خودروها که مروج پوشش غیرشرعی و قبح‌زدا از عفت عمومی هستند و نیز کارناوال‌های عروسی که قداست حرم اهل بیت(ع) را مراعات نمی‌کنند را به طور جد از پلیس راهور نیروی انتظامی خواستاریم.

۴٫ از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مصرانه می‌خواهیم که دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب٬ مراجع عظام تقلید و دریای خروشان امت حزب‌الله که سرمایه اصلی انقلاب اسلامی هستند را در مورد جلوگیری از ترویج مظاهر فساد و روابط لجام گسیخته و متقابل آن ترویج و گسترش فرهنگ عمومی حجاب و اخلاق را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهد.

۵٫ قوه قضاییه بدون تردید نقش بسیار جدی در سستی یا جدیت امر مبارزه با فساد داشته و دارد، حمایت از نیروهای انتظامی در برخورد با مظاهر بدحجابی و فساد اخلاقی٬ برخورد با مراکز قدرتی که پنهان یا آشکار از مفسدان و متظاهران به بدحجابی و بی بند و باری حمایت می‌کنند، و در نهایت حمایت از ضابطان این حوزه و عوامل امر به معروف و نهی از منکر، که در مجلس شورای اسلامی قانونی شده است، مورد تقاضای ما از دادستان محترم است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32