گزارش مردمی در خصوص حجاب و عفاف:

حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است

کد خبر: 3623
15/08/22 - 5:25 ق.ظ

حجاب علاوه به آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است، جامعه‌ای که در آن بانوان با حفظ حدود وحقوق با پوشش مناسب در جامعه حاضر می‌شوند و …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شوشترروز، خبرنگارما به میان مردم دارالمومنین شوشتر رفته تا نظرآن ها را در مورد حجاب و جویا شده که در ادامه خواهید خواند:

عباس احسانی فر : حجاب برای زنان به منزله نگه داری این گوهر گرانبها از آفات و انحرافات اجتماعی است .

بنا بر این حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است ولذا فردای قیامت انشاا… در برابر حضرت زهرا (س) رو سفید باشند.

کفاشان : حجاب از مصادیق صریح آیات قرآن است بنابر این یکی از چیز هایی که هم در دنیا هم در جهان آخرت می تواند ما را در پاکی و تعالی روح تضمین کند حجاب است.

محمود سبحانی : حجاب و عفاف در جامعه خیلی تاثیر گذار است و سنتی است که از حضرت زهرا (س) به بانوان رسیده و در قرآن کریم در مورد نوع پوشش زنان گفته شده و همچنین تنها حجاب و عفاف برای زنان نیست بلکه مردان هم باید به همان صورتی که قرآن به آن اشاره کرده است داشته باشند و رعایت نمایند.

علی اکبر خیاط:برای حجاب وعفاف من داستانی که سال ها پیش از زبان یکی از علمای بزرگ شوشتر در رابطه با حضرت زهرا (س) و رسول اکرم (ص) شنیدم که روزی زهرای مرضیه نزد رسول خدا بودند که مردی نابینا وارد شد و حضرت فاطمه(س) خود را مخفی کرد .

بعد از خروج مرد نابینا رسول اکرم(ص) پرسید ای فاطمه، با اینکه می دانستی آن مرد نابیناست باز خودت را از آن پنهان کردی؟

حضرت زهرا پاسخ داد ( بله او نابینا بود اما من که بینا بودم همان طوری که مرد نباید به زن نامحرم نگاه کند زن هم نباید به مرد نامحرم نگاه کند،علاوه بر این از اندام زن بویی تراوش می شود که نباید نامحرم نزدیک او قرار گیرد) در آن هنگام حضرت رسول(ص) فرمودند به راستی که تو پاره ی تن من هستی.

پس براساس این روایات در می یابیم که زنان و دختران باید حضرت زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند و خود را دربرابر نامحرمان بپوشانند و در رعایت کردن حجاب و عفاف کوشا باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32