رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه در گفت‌و‌گو با حجاب نیوز تأکید کرد؛

لزوم رعایت حد اعتدال و میانه‌روی در سیاست گذاری‌های حجاب

کد خبر: 3605
15/08/20 - 6:55 ق.ظ

رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه گفت: باید از افراط و تفریط سیاست گذاری‌های مربوط به حجاب اجتناب کرده و حد اعتدال و میانه روی را رعایت کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب نیوز با اشاره به اینکه نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول در قبال مسئله عفاف و حجاب، رویکرد متناقضی داشته‌اند، اظهار داشت: متاسفانه در این زمینه سیاست مدون و واحدی که تمام افراد جامعه ملزم به رعایت آن باشند، وجود ندارد.
عضو جامعه مدرسین با انتقاد از مواضع متفاوت در دوره‌های مختلف در رابطه با حجاب، افزود: در دورانی شاهد بودیم رئیس جمهور و نیروی انتظامی گفتمان متفاوتی در خصوص حجاب اتخاذ کردند.
رئیس انجمن فقه و حقوق حوزه با اشاره به اختلاف نظر رسانه ملی و مجامع فرهنگی در رابطه با مسئله حجاب، خاطرنشان‌کرد: همین اختلاف نظر‌ها موجب عدم اتخاد سیاست واحد در خصوص مسئله حجاب شده است.

وی با تاکید بر لزوم اتخاذ سیاست واقع گرایانه و واحد، تصریح کرد: علاوه بر اتخاد سیاست واحد باید در اجرایی شدن آن هم با جدیت نظارت شود و برای ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بر اساس برنامه ریزی دقیق و جامع عمل شود.
حجت الاسلام علیدوست همچنین با تاکید بر ترغیب مطلوب مردم به سمت وسوی عفاف و حجاب که دو وظیفه حاکمیت اسلامی است، افزود: حجاب و عفاف باید از خود دولت جمهوری اسلامی آغاز شود تا جامعه متدین نباشد نباید توقع افراد و جامعه‌ای متدین را داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با انتقاد از سیاسی شدن مسئله حجاب، تاکید کرد: در صورت فشار دولت به افراد در زمینه حفظ حجاب تمکین موقتی و مقطعی خواهد بود و بعد از راه خود را عوض می‌کنند.
وی با تاکید بر مسئله حجاب به طور ویژه در حفظ بیان خانواده‌ها نقش دارد، خاطرنشان کرد: در صورت بی‌توجهی به وضع حجاب در جامعه علاوه بر رواج فسا و منکر شاهد از بین سست شدن بنیان خانواده‌ها خواهیم بود.
حجت الاسلام علیدوست با تاکید بر این موضوع که مسئله حجاب یک مسئله‌ای که افراد به طور ذاتی نسبت به آن اهتمام دارند و دارای ریشه‌های ملی و مذهبی است، افزود: رسانه‌ها و تمام متولیان فرهنگ کشور باید در رواج این مسئله تلاش کنند و از ربط دادن ان به دولت و حاکمیت پرهیز کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه دخالت دولت در صورتی که رعایت حجاب را از خود شروع کند کارساز خواهد بود؛ تصریح کرد: تذکر توسط هر فرد و با شرایط و روش نامناسب در رابطه حجاب ممکن است حتی اثر عکس هم داشته باشد.
وی با انتقاد از رفتارهای با افراط و تفریط در بحث حجاب؛ افزود: دررابطه با تصمیمات در امر حجاب باید حد اعتدال ومیانه روی را رعایت کرد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32