کد خبر: 3600
15/08/20 - 6:06 ق.ظ

امام جمعه شهر اقبالیه گفت: دشمنان با تنزل جایگاه بانوان می خواهند به اسلام و کشور آسیب برسانند و نهاد خانواده را متزلزل کنند…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان چهارشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه «حجاب انتخاب برتر» در شهر اقبالیه بیان کرد: شرح وظایفی برای انسانها از جانب خدای رحمان تعریف شده و کسانی که به آن عمل کنند رستگاری دنیا و آخرت را نصیب خود خواهند کرد و در این میان افرادی که این وظایف را فراموش می کنند متضرر می شوند.

وی ادامه داد: خداوند شرح وظایف انسان ها را بیان کرده و در کنار اقامه نماز و روزه گرفتن رعایت حجاب اسلامی نیز برای همگان به ویژه بانوان تاکید و سفارش شده است.

امام جمعه اقبالیه افزود: در فرهنگ اسلامی الگوهایی چون مریم مقدس (س)، حضرت زهرا(س)، حضرت خدیجه(س) برای شرح وظایف انسان ها به ویژه زنان معرفی شده اند و خداوند از آنها به نیکی یاد کرده و در مقابل آنها نیز افرادی که از امتحان الهی موفق بیرون نیامدند معرفی شده مانند برخی از همسران پیامبران الهی مانند همسر نوح و لوط نبی تا درس عبرت باشد.
امام جمعه شهر اقبالیه گفت: دشمن از طریق تنزل جایگاه زن و تبدیل آن به کالا در پی ضربه زدن به اسلام و کشور است و در این مسیر نیز ازهیچ کوششی دریغ نمی کند حال آنکه در اسلام به زنان کرامت بخشیده شد تا جایی که آنها در سعادتمندی مردان جامعه نقش کلیدی دارند.

در ادامه این بازدید فاطمه حنیفی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اقبالیه در رابطه با ضرورت های برپایی نمایشگاه گفت: کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی اقبالیه برای کاهش آسیب ها در این شهر که از فرهنگ های مختلف برخوردار است و به نوعی شهری مهاجرپذیر محسوب می شود وکاهش آسیب های پدیده های نو ظهور ارتباطی چون ماهواره و شبکه های اجتماعی اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده است.

حنیفی اظهارداشت: شهر مذهبی و ولایت مدار اقبالیه در برگزاری مراسم مذهبی چون نماز جمعه، نماز جماعات، عزاداری های محرم و سایر مناسبت ها در استان چایگاه خوبی دارد با این حال برپایی این نمایشگاه برای اطلاع رسانی و کمک به کاهش آسیب های ناشی از بدپوششی مناسب است.
وی ادامه داد: امروز تهاجم دشمن از طریق ماهواره ها و محیط های مجازی متاسفانه خانواده ها به ویژه جوانان را هدف گرفته تا جایی که می توان گفت معضلات متعددی در جامعه به ویژه فروپاشی خانواده ها و طلاق در نتیجه این تهاجم در حال وقوع است.

عضو شورای شهر اقبالیه از استقبال شهروندان اقبالیه از این نمایشگاه خبرداد و اظهارداشت: در مجموع استقبال عمومی در اقبالیه از مراسمی از این قبیل همواره خوب بوده و در صورتی که فضای مناسب و امکانات بیشتری ایجاد شود برگزاری این برنامه ها با استقبال بیشتری روبرو خواهد شد.

در ادامه مقدم مسئول فرهنگسرای شهر اقبالیه نیز در رابطه با ویژگی های این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه بزرگ به نوعی جشن بزرگ عفاف و حجاب محسوب می شود و با مشارکت شهرداری و شورای شهر اقبالیه و ۱۲ ارگان در حال برگزاری است که مجموعا ۲۱ غرفه در زمینه های مختلف فرهنگی، دینی و هنری در آن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان، سخنرانان مذهبی، معاونت ناجا، کمیته امداد، ستاد امر به معروف، تبلیغات اسلامی، ائمه جماعات از جمله افراد و ارگان هایی هستند که در طول برگزاری این نمایشگاه خدمات فرهنگی ارائه می کنند.
مقدم افزود: برپایی کارگاه های تولیدی با هدف عرضه چادر و مقنعه و نمایش توانمندی های زنان اقبالیه، برگزاری سخنرانی های متعدد مذهبی، گفتگوی آزاد، تقدیر از افراد برتر حاضر در نمایشگاه، ارائه محصولات فرهنگی با همکاری شهرداری و شورای شهر به تمامی بازدیدکنندگان، برگزاری مسابقه قرآنی و سئوال پیامکی از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

زیبنب شهسواری نیز در ادامه این مراسم بیان کرد: لباس و حجاب در ردیف محصولات فرهنگی است زیرا نحوه پوشش بیانگر فرهنگ هر جامعه است و در این میان متاسفانه در جامعه تاثیراتی از فرهنگ وارداتی غرب وجود دارد که تلاش می شود الگوهای پوششی از این فرهنگ جدا شود.

عضو تشکل های فرهنگی غیر دولتی اقبالیه یادآورشد: تلاش می کنیم با تولید لباس هایی بر اساس الگوهای اصیل فرهنگ ایرانی و اسلامی نسبت به برند سازی در زمینه لباس هم گامهایی برداریم.

وی اظهارداشت: در حال حاضر بازار لباس ایرانی در اختیار تولیدکننده های ترکیه است هرچند در سالیان اخیر تلاشها و حمایت های مناسبی در زمینه برند سازی لباس ایرانی و اسلامی صورت گرفته اما باید این فعالیتها بیشتر شود.

شهسواری گفت: در زمینه استفاده از لباس هایی متناسب با فرهنگ اسلامی، به یقین علاقه و گرایش خوبی در جامعه وجود دارد اما مشکل موجود نبود برندی معتبر برای تهیه لباس های متناسب با ارزش های جامعه ایرانی و اسلامی است در صورتی که با ایجاد برندی مناسب بسیاری از مشکلات پوششی در جامعه رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32