کد خبر: 3597
15/08/20 - 5:54 ق.ظ

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان کشور گفت: بدحجاب و خوش حجاب نداریم، حجاب یا هست یا نیست و قرآن کریم ریزه کاری های حجاب را بیان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، “کبری خزعلی” شامگاه چهارشنبه ۲۸ مردادماه در همایش حجاب و خانواده به مناسبت دهه کرامت در کرمان با اشاره به پیروی از ولایت و ائمه در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: با تحقق علائم ظهور چیزی نماینده است که امانت انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.

وی افزود: در روایات از ولایت به عنوان «حصن حصین» نام برده شده و کسانی که در این جبهه هستند، به سربازانی تعبیر شده اند که مرزبانی می کنند.

خزعلی تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ آیه قرآن کریم به بحث ولایت اختصاص دارد و ملت ما با استقامت و تاسی به ولایت در راه خواسته های خود ایستادگی کرده و علی رغم اینکه دشمنان سال هاست که می خواهند ما را از خواسته خود باز دارند، ملت ما با پایمردی بر خواسته های خود تاکید می کند.

وی بیان کرد: ما برای نشان دادن صداقتمان در مذاکرات شرکت کردیم و نشان می دهیم که مذاکرات دروغ است و نمی شود به غربی ها اعتماد کرد، آنها نمی خواهند بگذارند که چیزی درست شود و فقط هم و غم دشمن این است که از ما مهلت بگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: آنها می دانند نمی توانند وارد جنگ با ایرانی های غیور و مقتدر بشوند، لذا طول دادن مذاکرات را دنبال می کنند تا نسل فعال، مومن و پرشور انقلابی ما پیر شده و نسل بعدی را که هم از نظر کمی تعدادشان کم شده و از نظر عقیدتی دنبال عوض کردن آنها هستند، روی کار بیایند که دیگر برای آنها خطر محسوب نمی شوند.

وی افزود: به همین علت می بینیم در تمام مذاکرات صحبت از این است که بازه زمانی پنج، ۱۰ و ۱۵ ساله در برداشتن تحریم ها عنوان می کنند که تا آن زمان شاید با بهانه جدید کار خودشان را ادامه دهند.

خزعلی گفت: مردم ایران نشان دادند که ایستاده و پشت سر ولایت به گونه ای حرکت کردند که سختی ها و مشکلات را تحمل نموده و در انقلاب و دفاع مقدس پیروز شده و استقامت مردم ایران موجب عزت، اقتدار و استقلال آنها شده و نشانه ولایتمداری است.

وی تصریح کرد: در روایات داریم که همراهی با ولایت و وحدت را بزرگ ترین رمز پیروزی می دانند و به دلیل اینکه تهاجم در آخرالزمان زیاد است، ارزش مقاومت مردم این دوره بالاتر از مردم زمان پیامبر صلی الله علیه و آله است.

خزعلی بیان کرد: چند صباحی به پیروزی نهایی نمانده و ظهور بسیار نزدیک است و حتی توصیف جزئیات پوشش، عملکرد و گویش داعش در حدیث امام علی(علیه السلام) وجود دارد و از علائم آخرالزمان هستند.

وی افزود: ظهور بسیار ناگهانی بروز می کند و خدای ناکرده با سستی و عافیت طلبی ما این لیاقت که نصیب امت شده، توسط امت دیگر گرفته می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: خیلی ها کنار امام بودند اما خیلی ها به خاطر قدرت و مقام مقابل امام ایستادند و درس گرفته ایم که ممکن است کسی بهترین یار پیامبر بوده اما نخستین کسی باشد که در مقابل امام زمانش می ایستد و دیده ایم می شود بهترین سرباز پیامبر بود و عوض شد لذا باید حق را با آیات قرآن کریم و روایات بسنجیم نه با افراد.

وی گفت: در زمان کنونی می خواهیم سربازی امام زمان(عج) را رعایت کنیم و مردم ما نشان دادند که علی رغم اینکه امام زمان را ندیده اند با نایب او انقلاب را پیروز کرده و دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و در حال جنگ در جبهه فرهنگی است.

خزعلی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال های گذشته مرتب بر حفظ خانواده و رعایت حجاب و عفاف تاکید دارند بیان کرد: چرا مصوبه ۲۷ سال قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی مطالبه نمی شود؟ که نباید محیط های کار، دانشگاه و … مختلط باشد.

خزعلی با بیان اینکه در دولت کارگزاران و اصلاحات تعبیرهایی از آزادی عنوان شد و گفتند اگر اسلام مخالف آزادی مردم باشد، مردم اسلام را کنار می گذارند تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعد از تاکید بر سبک زندگی، حجاب و عفاف و … بر ازدواج تاکید دارند زیرا شادابی جوان، سلامت جامعه، آینده درخشان و … همراه ازدواج است.

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان کشور گفت: باید خانواده به گونه ای برنامه ریزی و تربیت کند که نوجوان ما در دوران بلوغ این دوره را مدیریت کرده و انتخاب خوبی داشته باشد. چرا باید نگران باشیم که فرزند ما در دبیرستان ازدواج کند از درس باز می شود و چرا باید کسی که ازدواج کرده از مدرسه بیرون کنند؟ این مسائل باید مطالبه شود.

وی بیان کرد: چرا تسهیل گری و وساطت در ازدواج را انجام نمی دهیم؟ نباید بگذاریم خانواده ای در فشار زندگی به سختی بیفتد و باید در کارهای خیر مشارکت کرد.

خزعلی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان استان کرمان فعال هستند و ما همه مسائل را در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می کنیم و باید مردم مطالبه کنند که چرا قانون حجاب و عفاف و قانون سیاست های فرهنگی اجرا نمی شود؟

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار کرد: قرآن کریم بیش از حکم نماز و روزه بر حجاب تاکید دارد، جزئیات نماز در قرآن نیامده اما در بحث حجاب، لباس و پوشش و حتی قدم زدن بانوان بیان شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بدحجاب و خوش حجاب نداریم، حجاب یا هست یا نیست و قرآن کریم ریزه کاری های حجاب را بیان کرده است و در صورت رعایت حجاب و عفاف، کسی مورد اذیت قرار نگرفته و نگاه ابزاری به بانوان نمی شود.

وی افزود: طرح تکریم بانوان که در شهرداری تهران آغاز شده، عینا متن عمل پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) است. اسلام مانع حضور زنان در جامعه نیست، این مسائل برای کرامت انسانی زن است.

خزعلی تصریح کرد: نباید گول شعارهای غربی را بخوریم، شعارهایی که می خواهد به نام آزادی و حضور زن، دین را از ما بگیرد. حضور زن آری، خدمت به جامعه در جای خود و خدمت به خانواده در جای خود باید باشد.

وی بیان کرد: زنان جمهوری اسلامی در انقلاب حضور یافته و پیروز شدند و جلو رفته و امروز در دانشگاه ها حضوری بیش از مردان داریم اما این حضور در بیرون بر خانواده تاثیر منفی داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: باید به گونه ای کار و برنامه ریزی کرد که به خانواده رسیدگی نمایند که مشکل به وجود نیاید و باید در زمینه افزایش جمعیت نیز جبران صورت گرفته تا جمعیت کشور پیر و غیرفعال نشود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32