کد خبر: 3597
15/08/20 - 5:54 ق.ظ

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان کشور گفت: بدحجاب و خوش حجاب نداریم، حجاب یا هست یا نیست و قرآن کریم ریزه کاری های حجاب را بیان کرده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، “کبری خزعلی” شامگاه چهارشنبه ۲۸ مردادماه در همایش حجاب و خانواده به مناسبت دهه کرامت در کرمان با اشاره به پیروی از ولایت و ائمه در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: با تحقق علائم ظهور چیزی نماینده است که امانت انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلی آن بسپاریم.

وی افزود: در روایات از ولایت به عنوان «حصن حصین» نام برده شده و کسانی که در این جبهه هستند، به سربازانی تعبیر شده اند که مرزبانی می کنند.

خزعلی تصریح کرد: بیش از ۲۵۰ آیه قرآن کریم به بحث ولایت اختصاص دارد و ملت ما با استقامت و تاسی به ولایت در راه خواسته های خود ایستادگی کرده و علی رغم اینکه دشمنان سال هاست که می خواهند ما را از خواسته خود باز دارند، ملت ما با پایمردی بر خواسته های خود تاکید می کند.

وی بیان کرد: ما برای نشان دادن صداقتمان در مذاکرات شرکت کردیم و نشان می دهیم که مذاکرات دروغ است و نمی شود به غربی ها اعتماد کرد، آنها نمی خواهند بگذارند که چیزی درست شود و فقط هم و غم دشمن این است که از ما مهلت بگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: آنها می دانند نمی توانند وارد جنگ با ایرانی های غیور و مقتدر بشوند، لذا طول دادن مذاکرات را دنبال می کنند تا نسل فعال، مومن و پرشور انقلابی ما پیر شده و نسل بعدی را که هم از نظر کمی تعدادشان کم شده و از نظر عقیدتی دنبال عوض کردن آنها هستند، روی کار بیایند که دیگر برای آنها خطر محسوب نمی شوند.

وی افزود: به همین علت می بینیم در تمام مذاکرات صحبت از این است که بازه زمانی پنج، ۱۰ و ۱۵ ساله در برداشتن تحریم ها عنوان می کنند که تا آن زمان شاید با بهانه جدید کار خودشان را ادامه دهند.

خزعلی گفت: مردم ایران نشان دادند که ایستاده و پشت سر ولایت به گونه ای حرکت کردند که سختی ها و مشکلات را تحمل نموده و در انقلاب و دفاع مقدس پیروز شده و استقامت مردم ایران موجب عزت، اقتدار و استقلال آنها شده و نشانه ولایتمداری است.

وی تصریح کرد: در روایات داریم که همراهی با ولایت و وحدت را بزرگ ترین رمز پیروزی می دانند و به دلیل اینکه تهاجم در آخرالزمان زیاد است، ارزش مقاومت مردم این دوره بالاتر از مردم زمان پیامبر صلی الله علیه و آله است.

خزعلی بیان کرد: چند صباحی به پیروزی نهایی نمانده و ظهور بسیار نزدیک است و حتی توصیف جزئیات پوشش، عملکرد و گویش داعش در حدیث امام علی(علیه السلام) وجود دارد و از علائم آخرالزمان هستند.

وی افزود: ظهور بسیار ناگهانی بروز می کند و خدای ناکرده با سستی و عافیت طلبی ما این لیاقت که نصیب امت شده، توسط امت دیگر گرفته می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: خیلی ها کنار امام بودند اما خیلی ها به خاطر قدرت و مقام مقابل امام ایستادند و درس گرفته ایم که ممکن است کسی بهترین یار پیامبر بوده اما نخستین کسی باشد که در مقابل امام زمانش می ایستد و دیده ایم می شود بهترین سرباز پیامبر بود و عوض شد لذا باید حق را با آیات قرآن کریم و روایات بسنجیم نه با افراد.

وی گفت: در زمان کنونی می خواهیم سربازی امام زمان(عج) را رعایت کنیم و مردم ما نشان دادند که علی رغم اینکه امام زمان را ندیده اند با نایب او انقلاب را پیروز کرده و دفاع مقدس را پشت سر گذاشته و در حال جنگ در جبهه فرهنگی است.

خزعلی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال های گذشته مرتب بر حفظ خانواده و رعایت حجاب و عفاف تاکید دارند بیان کرد: چرا مصوبه ۲۷ سال قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی مطالبه نمی شود؟ که نباید محیط های کار، دانشگاه و … مختلط باشد.

خزعلی با بیان اینکه در دولت کارگزاران و اصلاحات تعبیرهایی از آزادی عنوان شد و گفتند اگر اسلام مخالف آزادی مردم باشد، مردم اسلام را کنار می گذارند تصریح کرد: مقام معظم رهبری بعد از تاکید بر سبک زندگی، حجاب و عفاف و … بر ازدواج تاکید دارند زیرا شادابی جوان، سلامت جامعه، آینده درخشان و … همراه ازدواج است.

رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان کشور گفت: باید خانواده به گونه ای برنامه ریزی و تربیت کند که نوجوان ما در دوران بلوغ این دوره را مدیریت کرده و انتخاب خوبی داشته باشد. چرا باید نگران باشیم که فرزند ما در دبیرستان ازدواج کند از درس باز می شود و چرا باید کسی که ازدواج کرده از مدرسه بیرون کنند؟ این مسائل باید مطالبه شود.

وی بیان کرد: چرا تسهیل گری و وساطت در ازدواج را انجام نمی دهیم؟ نباید بگذاریم خانواده ای در فشار زندگی به سختی بیفتد و باید در کارهای خیر مشارکت کرد.

خزعلی در ادامه تصریح کرد: نمایندگان استان کرمان فعال هستند و ما همه مسائل را در شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می کنیم و باید مردم مطالبه کنند که چرا قانون حجاب و عفاف و قانون سیاست های فرهنگی اجرا نمی شود؟

وی در ادامه با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار کرد: قرآن کریم بیش از حکم نماز و روزه بر حجاب تاکید دارد، جزئیات نماز در قرآن نیامده اما در بحث حجاب، لباس و پوشش و حتی قدم زدن بانوان بیان شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بدحجاب و خوش حجاب نداریم، حجاب یا هست یا نیست و قرآن کریم ریزه کاری های حجاب را بیان کرده است و در صورت رعایت حجاب و عفاف، کسی مورد اذیت قرار نگرفته و نگاه ابزاری به بانوان نمی شود.

وی افزود: طرح تکریم بانوان که در شهرداری تهران آغاز شده، عینا متن عمل پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) است. اسلام مانع حضور زنان در جامعه نیست، این مسائل برای کرامت انسانی زن است.

خزعلی تصریح کرد: نباید گول شعارهای غربی را بخوریم، شعارهایی که می خواهد به نام آزادی و حضور زن، دین را از ما بگیرد. حضور زن آری، خدمت به جامعه در جای خود و خدمت به خانواده در جای خود باید باشد.

وی بیان کرد: زنان جمهوری اسلامی در انقلاب حضور یافته و پیروز شدند و جلو رفته و امروز در دانشگاه ها حضوری بیش از مردان داریم اما این حضور در بیرون بر خانواده تاثیر منفی داشته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: باید به گونه ای کار و برنامه ریزی کرد که به خانواده رسیدگی نمایند که مشکل به وجود نیاید و باید در زمینه افزایش جمعیت نیز جبران صورت گرفته تا جمعیت کشور پیر و غیرفعال نشود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32