کد خبر: 3572
15/08/18 - 11:38 ق.ظ

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: بازدید از موزه‌های آذربایجان‌شرقی برای دختران در هفته کرامت رایگان است.

به گزارش پابگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، سهیلا امیری صبح امروز در همایش روز دختر که در سالن جمهوری استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، اظهارداشت: دختران امروز آینده سازان فردا و مادران جامعه اسلامی هستند از این رو باید با رویکردهای دینی و اسلامی تربیت شوند.

وی حجاب را از جمله مهمترین مشخصه دختر مسلمان ایرانی دانست و گفت: آموزش حجاب و تبیین ضرورت آن در جامعه باید از سنین نوجوانی به دختران آموزش داده شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، گفت: خصوصیت بانوی ایرانی پوشیده بودن، در عین ساده بودن است چرا که حجاب یک امر ضروری و سفارش شده دین اسلام است و آموزه‌های اسلامی باید در بین نسل جدید و با روش‌های نوین نهادینه شود.

امیری ادامه داد: حجاب یعنی پوششی که کرامت، عفت و وقار زنان و دختران را تضمین می‌کند و همه باید در شناساندن ویژگی‌های برجسته دختران محجبه و با وقار در جامعه کوشا باشیم.

وی با تاکید بر اینکه اسلام می‌خواهد زن، وقار، کرامت و شخصیت خود را حفظ کند، گفت: اسلام برای حفظ شخصیت زن، پوشش را برای او واجب کرده است و ما باید خود را مقید به رعایت این مولفه‌ها بدانیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، زن مسلمان را پایه‌های اصلی رشد اجتماعی و فرهنگی جامعه دانست و گفت: تعالی فرهنگی هر جامعه‌ای در گرو توجه به دختران و مادران آینده آن جامعه است و امروز باید دختران ما با شناخت‌های دختر مسلمان، سعی کنند خود را با آن تطبیق دهند.

امیری با اشاره به برنامه‌های اجرا شده در دهه کرامت ویژه دختران گفت: در این هفته با رایزنی‌های صورت گرفته جشن‌های متنوعی در سطح استان برگزار شده و بازدید از موزه‌ها برای دختران رایگان است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32