معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان خبر داد؛

دوره آموزشی «حکم حجاب در حکومت اسلامی» در هرمزگان برگزار می شود

کد خبر: 3558
15/08/18 - 7:00 ق.ظ

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: حکم حجاب در دین مبین اسلام ارتباط تنگاتنگی با شئونات اجتماعی جامعه اسلامی دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، از برگزاری دوره آموزش تخصصی «حکم حجاب در حکومت اسلامی» ویژه مبلغات و بانوان فرهیخته استان خبر داد و گفت: یکی از مباحث مهم در جامعه اسلامی موضوع حجاب و ارتباط آن با حفظ حریم عمومی و صیانت از حقوق عامه است که جایگاه ویژه ای در سلامت جامعه ایفا می‌کند.

وی با اشاره به این که حکم حجاب در دین مبین اسلام ارتباط تنگاتنگی با شئونات اجتماعی جامعه اسلامی دارد افزود: امر مهم حجاب نه تنها در دین مبین اسلام مورد تأکید قرار گرفته است، بلکه از جمله احکام متعالی دینی است که در سایر ادیان توحیدی نیز موکداً تصریح شده است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی هرمزگان یادآور شد: در واقع حجاب و عفاف ضامن سلامتی زنان در جامعه و ضرورت اهتمام به کارکردهای اجتماعی آنان با حفظ شئونات اجتماعی و پایبندی به ارزش های دینی ارتباط تنگاتنگ دارد، از این رو برای توسعه فرهنگ حجاب و عفاف آموزش های تخصصی ویژه اقشار تأثیرگذار و تبیین مطلوب موضوع، آثار و برکات مؤثری در پی دارد.

وی در ادامه با بیان این که مبلغات و بانوان فرهیخته نقش حساس و وظیفه خطیری در مقابله هوشمندانه با القائات و شبهات بی اساس پیرامون موضوع حجاب، ایفا می‌کنند تصریح کرد: بر همین اساس آموزش های تخصصی نوآورانه و تبیین مطلوب موضوع نگرش جامعی در نشر فرهنگ ممتاز حجاب و عفاف محقق می سازد.

حجت الاسلام انصاری راد همچنین بیان کرد: دوره آموزش تخصصی تحت عنوان «حکم حجاب در حکومت اسلامی» برای مبلغات و بانوان فرهیخته از کتاب حکومت اسلامی و حکم حجاب تألیف حجت‌الاسلام داود مهدوی زادگان به میزان ۱۶ ساعت برنامه ریزی شده است و پس از پایان دوره گواهی نامه دوره آموزشی بر اساس راهنمای آموزش برای دانش پذیران صادر می‌شود./۸۵۱/ت۳۰۲/ب۴

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32