کد خبر: 3545
15/08/17 - 9:28 ق.ظ

مسئول اموربانوان و خانواده استانداری قم گفت: زنان و دختران باید با طهارت، ولایت مداری و ولایت پذیری و حفظ عفاف و حجاب و الگو پذیری از شخصیت ممتازحضرت…

به گزارش پایگاه خبری حجاب معصومه ظهیری مسئول اموربانوان وخانواده استانداری قم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، با اشاره به جایگاه حضرت معصومه (س) والگوپذیری دختران از این بانوی کرامت گفت: حضرت معصومه (س) به عنوان کریمه اهل بیت(ع) و فرزند امام موسی کاظم (ع) ازابعاد مختلفی ازجمله ولایت مداری و ولایت پذیری دارای ظرفیتهای شایسته ای مورد توجه می باشد.

وی افزود: حضرت معصومه(س) چه در دوران امام رضا(ع) که منجر به هجرت از مدینه به ایران شد و چه در دوران پدر بزرگوارشان همواره توانسته مسئولیتهای زیادی را در تمام مسائل مختلف برعهده بگیرند.

عضوهیئت علمی جامعه الزهراء (س) ادامه داد: خصوصیات و ویژگی های فردی و اخلاقی حضرت معصومه(س) به گونه ای بوده که حتی قبل از تولد آن حضرت روایت شده فرزندی از فرزندان موسی متولد خواهد شد که مرقد آن در قم خواهد بود و به شفاعت او مردم به بهشت می روند.

مسئول امور بانوان و خانواده استانداری قم تصریح کرد: حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان الگوی اخلاقی و رفتاری برای زنان معرفی شده است با توجه به اینکه هرگز کسی از عصمت مطلق برخوردارنسیت اما حضرت معصومه (س) بر اساس پیروی از امامت ولایت مداری به این مقام شامخ نائل شده و به معصومه (س) ملقب شدند.

وی اظهارداشت: این شخصیت ممتاز آنقدرمؤثر بود که وقتی امام رضا(ع) در حصربود ایشان توانست پیام های امام رضا(ع) را دریافت و به رابطین برساند و اینگونه یک زن توانست با حمایت و ولایت مداری خویش جایگاه امام رضا(ع) را در شهرمدینه حفظ کند.

عضوهیئت علمی جامعه الزهراء (س) یادآور شد: در جامعه حاضر نیز زنان و دختران ما باید با طهارت، ولایت مداری و ولایت پذیری و حفظ عفاف و حجاب و الگو پذیری از شخصیت ممتازحضرت معصومه(س) امنیت رفتاری، اخلاقی و اجتماعی را برای خود تامین کند.

ظهیری خاطر نشان ساخت: درعصر کنونی تامین امنیت اجتماعی زنان در راستای الگوی پذیری از بانوی کرامت برعهده حاکمان دینی است که باید زمینه های لازم را فراهم کنند.

وی بیان داشت: زنان و دختران جامعه اسلامی و دینی ما باید با کسب معرفت ومحبت نسبت به بانوی کرامت حضرت معصومه (س) مسائل خود را حل کنند و ازوجود این گوهر ارزشمند استفاده نمایند.

مسئول امور بانوان و خانواده استانداری قم تاکید کرد: حضرت معصومه(س) نگین قم و محل برخواستن بسیاری ازعلما شده ومبدا بسیاری ازانقلاب ها ازجمله انقلاب اسلامی بوده است که باید به آن توجه داشت.

ظهیری افزود: حضرت معصومه(س) باتوجه به اینکه یک زن بوده و دارای محدودیت خاصی در زمان خود بودند اما توانستند با حفظ عفت و پاکدامنی وحرکت درمسیر ولایت و امامت درعرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی جامعه با قبول مسئولیتهای فراوان حضور داشته باشد و همواره از امامت و ولایت حمایت کند.

عضوهیئت علمی جامعه الزهراء (س) گفت: امید است که زنان و دختران جامعه با توجه به ابعاد مختلف شخصیتی حضرت معصومه(س) و الگوپذیری ازشخصیت رفتاری و اخلاقی ایشان نمونه بارز یک زن مؤمن در شهر مقدس قم باشند وبتوانند با حفظ حجاب و عفاف از جایگاه ارزشمند این بانوی کریمه حفاظت کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32