عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد:

لزوم اجتناب مسئولان از تصمیمات مقطعی و سطحی در امر حجاب

کد خبر: 3505
15/08/16 - 10:19 ق.ظ

عضو جامعه مدرسین گفت: در امر کنترل حجاب در جامعه باید از تصمیمات پرفراز و نشیب، مقطعی و سطحی اجتناب شود

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیدوست در گفت‌و‌گو با خبرنگار حجاب نیوزبا اشاره به تفاوت عفاف و حجاب، اظهار داشت: تأمین حجاب لزوماً به معنای داشتن عفاف نیست و برعکس آن هم صدق می‌کند ممکن است زن و مرد مراعات حریم‌ها را داشته باشند، اما حجاب رعایت نشود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بابیان اقدامات مثبت حاکمیت و دولت در حفظ حجاب و عفاف، افزود: بی‌تردید حاکمیت در طول بیش از سه دهه انقلاب اسلامی اقدامات مثبتی را در این زمینه داشته، اما کافی نبوده است.

وی ضمن بیان اینکه باید به آسیب‌شناسی فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه حجاب و عفاف پرداخته شود، تصریح کرد: در اتخاذ تصمیم در این حوزه باید ‌‌نهایت دقت انجام شود و از تصمیمات سطحی در این زمینه اجتناب کرد.

حجت‌الاسلام علیدوست با اشاره به اینکه نباید تصمیمات با فراز و نشیب‌های زیادی برخوردار باشد، افزود: اتخاذ تصمیم درست در بحث مدیریت حجاب مهم‌ترین مسائلی است که پس از پیروزی انقلاب در خصوص مسئله عفاف و حجاب شاهد آن بوده‌ایم.

حجت‌الاسلام علیدوست با تأکید بر اینکه برای تقویت حجاب در طول سال‌های مختلف تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه، مساجد، مجموعه‌های فرهنگی و مردم تلاش‌هایی را برای تحقق فرهنگ عفاف و حجاب همواره تلاش‌هایی را انجام داده‌اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در مقابل حجم توطئه‌های خارجی و برخی عوامل داخلی، حرکت خودجوش و مردمی حوزه‌ها و مجامع فرهنگی پاسخگو نخواهد بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32