کد خبر: 3498
15/08/16 - 8:34 ق.ظ

امام جمعه پارسیان با بیان این که حجاب و عفاف در جوامع بشری به عنوان دو ارزش مطرح است، گفت: بدحجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در هستی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام هادی میرزایی، امام جمعه پارسیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در هرمزگان، با تبریک میلاد خجسته کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س) با اشاره به این که حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است، گفت: دو واژه حجاب و عفاف همواره در کنار هم به کار برده می‌شوند زیرا عفاف نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه باز می‌دارد.

وی با اشاره به حکمت حجاب، سنجش میزان عبودیت و اطاعت بندگان را از فلسفه حجاب خواند و افزود: بانوان با حفظ حجاب می‌توانند اطاعت را که روح و پیام اصلی عبادات بشر است اثبات کنند و در زمره اطاعت‌کنندگان الهی قرار گیرند.

امام جمعه پارسیان با بیان این که بانوان به عنوان نیمی از جامعه اسلامی که در دامان خود انسان‌های پاک و برجسته می‌پرورانند، دارای حرمت و احترام ویژه‌ای هستند، تصریح کرد: پیکره اجتماع با محبت و تربیت بانوان استوار خواهد ماند و احترام و حرمت زن، فلسفه حقیقی و یا یکی از فلسفه‌های حجاب است، هرکس به عظمت حجاب پی برده، می‌فهمد بدحجابی و بی‌حجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در هستی است.

وی بیان کرد: خداوند در آیه ۳۱ سوره نور حکم حجاب را به گونه‌ای صریح و آشکارا مطرح کرده و علاوه بر ظرافت‌های خاصی که در نوع پوشش زنان وجود دارد، اشخاص محرم و نامحرم را نیز ذکر می‌کند و در پایان فلسفه پوشش بیان شده است که زینتها و زیبایی‌های زنان در مقابل نامحرم آشکار نشود، تا آنها مورد توجه نگاه‌های ناپاک قرار نگیرند و احترام آنان حفظ شود.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به آثار اجتماعی حجاب ابرازداشت: هر عملی که افراد جامعه انجام می‌دهند، در نگاه کلان اثر مستقیم در اجتماع دارد، از این رو حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است.

وی ادامه داد: جامعه‌ای که در آن بانوان باحفظ حدود وحقوق دیگران ظاهر می‌شوند و محیط آرام وامنی را برای جوانان فراهم سازند، به سوی سعادت و سلامت روانی پیش خواهد رفت.

امام جمعه پارسیان، سلامت روح و جسم مردان و همچنین سلامت جامعه را در گرو رعایت حجاب زنان دانست و اذعان داشت: اگر زنان حجاب خود را در جامعه رعایت کنند محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گیرد و هم مراکز اجتماعی مثل اداره‌ها و بیمارستان‌ها در کمال سلامت رفتاری خواهند بود و بزهکاری‌های اجتماعی به حداقل خواهد رسید.

وی با اشاره به فرموده حضرت امام خمینی(ره) در مورد فعالیت اجتماعی و اشتغال زنان مبتنی بر این که «فعالیت اجتماعی، سیاسی کنید ولی حدود شرعی از جمله رضایت همسر را رعایت کنید.» تصریح کرد: بسیاری از پرونده‌های ضداخلاقی از عدم رعایت حدود شرعی نشات گرفته است و یکی از آثار اجتماعی حجاب، حفظ اجتماع و سلامت اجتماعی خانواده ‌است، بالا رفتن درصد طلاق در کشور ما زنده‌ترین شاهد این مطلب است.

حجت الاسلام میرزایی با اشاره به اهمیت و جایگاه عفاف در اسلام اظهارداشت: در مکتب اسلام عفاف فریضه ای برای مسلمانان أعم از زن و مرد است که با تعهد و پایبندی به آن می توان خود و جامعه و نسل های آتی را از مضرّات عدم تعهد به آن نجات داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32