کد خبر: 3492
15/08/16 - 8:11 ق.ظ

مدیر حوزه علمیه خواهران کرند غرب گفت: طلاب و مبلغان نقش ویژه‌ای در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه دارند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب شهین میرزاپور، مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان کرند غرب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، با اشاره به فرارسیدن روز دختر و ولادت حضرت معصومه(س) و با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) عنوان داشت: فرزند دختر نعمتی از جانب خدا است و بهترین فرزندان شما، دختران شما هستند و این نشان دهنده جایگاه ارزشمند دختر در اسلام است.

وی با برشماری القاب حضرت فاطمه معصومه (س) ادامه داد: آن بانو تحت تربیت پدر و برادر بزرگوار خویش قرار گرفت و به مقام والا و ارزشمندی دست یافت که در دفاع از ولایت و امامت و جایگاه پدر و برادر خود در زمانی که دور از آن ها زندگی می کرد نقش بسیار مؤثری داشت و به همین سبب القاب شفیعه روز محشر و کریمه اهل بیت علیهم السلام را به او دادند.

خانم میرزاپور اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه(س) از لحاظ فضایل اخلاقی سرآمد بانوان زمان خود بودند و همچون حضرت فاطمه زهرا(س) در عبادت و بندگی خالصانه خداوند، بی همتا بودند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کرند غرب حجاب را گوهری ارزشمند برای بانوان دانست و تصریح کرد: بر خلاف تصوری که در مورد حجاب وجود دارد، پوشش اسلامی نه تنها محدودیتی برای زنان در برندارد بلکه آنها را از مزاحمت ها و ناهنجاری های جامعه محفوظ نگه می دارد.

وی نقش طلاب و مبلغان حوزوی در گسترش فرهنگ حجاب را بسیار مهم خواند و خاطرنشان کرد: طلاب با حفظ پوشش مناسب می توانند الگویی خوب برای دیگر افراد جامعه باشند و زمینه گرایش افراد به پوشش اسلامی را فراهم کنند.

خانم میرزاپور در ادامه حجاب را نخستین نشانه ظاهری یک طلبه ذکر کرد و افزود: طلاب و مبلغان باید در کنار آراستگی ظاهر به پوشش مناسب و کامل، اخلاق و رفتار مناسبی نیز در برخورد با دیگران داشته باشند چرا که اخلاق شایسته سبب جذب افراد و زمینه ساز گرایش آن ها به پوشش مناسب می شود.

وی در پایان اظهار داشت: مبلغان با اخلاق خوب و وجود جذبه در رفتار خود می توانند در مدارس و دانشگاه ها رسالت هدایتگری خود را به خوبی به انجام رسانند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32