کد خبر: 3398
15/08/10 - 7:19 ق.ظ

کارگاه آموزشی حجاب و عفاف توسط حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از «خبرگزاری دانشجو»، حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اصفهان، کارگاه آموزشی حجاب و عفاف را در این دانشگاه برگزار کرد.

محسن شریعتی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اصفهان در رابطه با برگزاری این کارگاه گفت: «حجاب» از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است، که پیشینه آن به قبل از ورود اسلام می‌رسد؛ اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد. حجاب و عفاف؛ پدیده مذهبی و ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی می‌باشد و توجه به زمینه‌های فرهنگی- اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم می‌نماید و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع است.

وی تصریح کرد: در کنار شرایط مساعد اجتماعی، برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند درونی سازی و نهادینه شدن آن در وجود افراد می‌باشیم. بدون شک رسیدن به این هدف، نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند می‌باشد.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اصفهان بیان داشت: تدوین برنامه جامع فرهنگ عفاف و حجاب با توجه به ضرورت الگوسازی و به روز کردن الگوها، با در نظر گرفتن تنوع فرهنگی موجود در کشور در محیط‌های دانشگاهی از ضروریات اجرای این دوره های آموزشی می باشد.

شریعتی گفت: در این راستا حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اصفهان درصدد برگزاری دوره آموزشی ضمن خدمت ویژه کارمندان دانشگاه با عنوان حجاب و عفاف و راهکارهای گسترش آن در جامعه و دانشگاه بوده است و این کارگاه نیز توسط حجت الاسلام ریاحی، معاون فرهنگی اسبق ستاد احیای استان و رئیس کنونی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان لنجان برگزار شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32