نماینده ولی‌فقیه در آذریجان‌غربی:

فرهنگ‌سازی عفاف و حجاب در آذربایجان‌غربی عملیاتی شود

کد خبر: 3356
15/08/08 - 10:32 ق.ظ

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئله تذکر لسانی را مطرح کردند، باید فرهنگ‌سازی در حوزه عفاف و حجاب در…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در نشست صمیمی اصحاب رسانه با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار اظهار داشت: تلاش‌هایی در حوزه عفاف و حجاب در استان انجام شده اما متاسفانه این تلاش‌ها کافی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مسئله تذکر لسانی را مطرح کردند، باید فرهنگ‌سازی در حوزه عفاف و حجاب در آذربایجان‌غربی انجام ‌گیرد.

وی تصریح کرد: نباید مسئله عفاف و حجاب مختص نیروی انتظامی شود چون اگر تنها یک نهاد به فرهنگ‌سازی حوزه عفاف و حجاب بپردازد به جایی نمی‌رسیم.

قریشی با اشاره به روز خبرنگار بیان کرد: در طول تاریخ، خبرنگاری و سلک اصحاب رسانه به انحای محتلف فعالیت می‌کردند و در این باره نخستین خبرنگاران راویانی بودند که در محضر پیامبر(ص)، بزرگان دین و اهل‌بیت(ع) حضور داشته و نقل قول‌های آنان را نوشته و به جامعه انتقال می‌دادند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی به سخنانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرده و افزود: ایشان فرمودند، اصحاب رسانه باید اصحاب خیر باشند بنابراین کار خبرنگاری و اطلاع‌رسانی کار ارزشمندی است و چون حتی اعتقادات ما مسلمانان نیز از این طریق به ما رسیده است.

قریشی اظهار داشت: یکی از مباحث مهمی که قرآن کریم نیز به آن تاکید دارد این است که اگر رسانه و گفتارمان محکم باشد باید حقایق را درست انعکاس دهد تا رفتار و اعمال در جامعه اعمال شود.

امام جمعه ارومیه گفت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود ای مردم، از خدا بترسید زمانی که می‌خواهید در مورد کسی صحبت کنید.

وی با اشاره به اینکه قول صدیق در مورد انسان‌ها دو اثر دارد، تصریح کرد: یک اثر قول صادق و محکم این است که اثر مغفرتی داشته و سبب بخشایش گناهان آدمی می شود و از سوی دیگر قول صدیق سبب اصلاح اعمال اجتماعی و فردی می‌شود.

قریشی گفت: اگر قول صدیق در جامعه حاکم نبوده و تقوا رعایت نشود وسیله‌ای برای تفرقه و کسب معصیت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه خبرنگاران با قلم خود می‌توانند جلوی فساد را بگیرند اظهار داشت: خبرنگاران هم می‌توانند منشاء خیر و هم شر باشند بنابراین هدف رسانه‌ها باید بیش از همه به قصد قرب الهی باشد تا در این صورت وسیله‌ای برای تامین آخرت آنان باشد.

قریشی با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید از حیثیت افراد محافظت کنند، افزود: براساس روایتی از نبی‌مکرم اسلام(ص) اگر انسان به یک مومن بهتان زده و یا یک وسیله‌ای را به او نسبت دهد که آن شخص چنین مسئله‌ای را ندارد خداوند در روز قیامت وی را به آتش دوزخ می‌افکند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32