کد خبر: 3306
15/08/04 - 11:43 ق.ظ

گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در محل خانه عالم روستای مال‌شیخ شهرستان لنده برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سید محمود الهی‌نیا، مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده روز گذشته، ۱۲ مردادماه در نشست گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در محل خانه عالم روستای مال‌شیخ لنده با اشاره به اهمیت حجاب برای زن، گفت: خداوند متعال در امر خلقت انسان‌ها بین زن و مرد جاذبه‌ای طبیعی قرار داده که ضامن سعادت و سلامت خانوادگی نسل بشر است اما محور و مدار این جذب طبیعی زن است از این رو در آیات متعددی برای حفظ آرامش زن و مرد، نسبت به پوشش زنان تاکید بیشتری فرموده است.
وی با بیان اینکه بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه موجب فساد اجتماعی است، افزود: هنگامی که در یک جامعه نظام خانواده سست و بی‌بنیاد شد، اعضای خانواده به فساد کشیده می‌شوند و در نتیجه این فساد به تدریج در اجتماع گسترش می‌یابد.
مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده با بیان اینکه ایمان به خدا و زندگی پس از مرگ از مهمترین و قوی‌ترین عوامل پیشگیری از شهوات و هوس‌هاست، اضافه کرد: زیرا شخص با ایمان، خداوند متعال را همه جا حاضر و ناظر اعمال خود می‌بیند و اعتقاد دارد که همه‌ کارهای او به وسیله فرشتگان الهی ثبت و ضبط می‌شود و روزی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
حجت‌الاسلام الهی‌نیا با بیان اینکه زنان مسلمان ایران اسلامی الگوهای رفتاری بسیار والایی همچون حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) دارند و باید در تمام مراحل زندگی از این سرمایه‌های معنوی سرمشق بگیرند، بیان کرد: حجاب موجب تحکیم نظام خانواده است.
وی ابراز کرد: حجاب و عفاف گوهرهای تابناکی هستند و رمز پاسداری و نگهداری از آنها بستگی به شخصیت انسان‌ها دارد که در پذیرش این دو موضوع مهم چگونه رفتار کنند و حیا از نتایج و مصادیق روشن حجاب در جامعه است که وجود آن در قلب هر انسانی باعث مصون ماندن از هرگونه پلیدی و زشتی خواهد شد.
مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی شهرستان لنده یادآور شد: مهمترین ماموریت کشورهای استعماری تخریب مسئله حجاب و از بین بردن غیرت جوانان و از میان برداشته شدن عفاف در جوامع اسلامی است که برای آن از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام الهی‌نیا افزود: حجاب ممنوعیتی برای زنان و دختران ایجاد نکرده بلکه همواره مصونیتی برای حفاظت و عفیف بودن زنان در مقابله با نگاه‌های آلوده و مسموم در جامعه است و همانگونه که انسان از چشم، گوش، قلب و تمامی اعضا و جوارح خود در برابر هرگونه خطا و گناه باید مراقبت کند عفاف نیز همین نقش را در زمینه مراقبت از حجاب بر عهده دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32