کد خبر: 3264
15/08/03 - 7:00 ق.ظ

آنچنان که باید به موضوع حجاب در سواحل شمالی توجه نمی‌شود و بی‌بندوباری‎ها در رأس امور عده‎ای خاص قرار گرفته و با هنجارشکنی‌ها هوای سالم کرانه آبی، مسموم…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس، مازندران با داشتن مواهب و جذابیت‌های طبیعی و خدادادی از جمله دریا و جنگل از موقعیت ممتازی در کشور برخوردار است و این موضوع سبب شده که همه‌ساله شاهد حضور گردشگران بسیاری از تمام نقاط کشور باشیم.

هر سال با آغاز تعطیلات، طرح‌های سامان‌دهی دریا نیز در استان بازگشایی می‌شود تا زمینه آسایش و سلامت گردشگران را فراهم کند اما موضوعی که در این راستا مورد توجه است اینکه متاسفانه به موضوع حجاب در سواحل آنچنان که باید توجه نمی‌شود، حتی مسئله حجاب توسط کسانی که در استان‌های خود افراد مقیدی هستند در استان مازندران نادیده گرفته می‌شود.

واقعا متأثر می‌شویم وقتی سواحل مازندران جولانگاه افرادی شده که در استان خود، به خودشان اجازه نمی‌دهند این‌گونه ظاهر شوند ولی به‌راحتی با هر وضعیتی وارد سواحل شده که این موضوع در آینده‌ای نزدیک عواقبی به‌دنبال دارد که گریبان‌گیر مردم مازندران می‌شود.

* ضرورت توجه به وضعیت نامناسب حجاب در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف، مقوله‌ای در خور توجه است، اظهار کرد: توجه به این مهم برای استانی که از قدمت بالای مذهبی و تاریخی برخوردار است، وجود ظرفیت‌های عظیم طبیعی و خدادادی بر غنای آن افزوده و بیش از پیش احساس می‌شود.

مریم جمشیدی با اشاره به اینکه وضعیت حجاب در سواحل مازندران نیاز به سامان‌دهی فرهنگی دارد، گفت: با توجه به اینکه مسافران از تمامی نقاط کشور در استان حضور می‌یابند، این موضوع زیبنده مازندران نیست.

وی بیان کرد: همان‌گونه که به بحث تقویت بهبود و زیبایی سواحل پرداخته می‌شود، وضعیت فرهنگی سواحل نیاز به سامان‌دهی دارد، به‌دلیل اینکه وضعیتی که در سواحل مشاهده می‌شود، واقعاً مایه تاسف است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: مازندران با داشتن زیبایی‌ها و جذابیت‌هایی منحصر به‌فرد استانی گردشگرپذیری است؛ اینکه تمامی فضاها را بتوان مدیریت کرد، در عمل نشدنی است ولی می‌توان یکسری فضاهای فرهنگی ایجاد کرد.

جمشیدی یادآور شد: همچنین برپایی غرفه‌های توانمندی‌های مازندران در سواحل مازندران به‌ویژه در بحث فرهنگی و لباس‌های بومی و محلی و سایر ظرفیت‌ها از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

وی با تاکید بر توجه به وضعیت نامناسب حجاب در برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: حضور افراد با وضعیت نامناسب حجاب در سواحل استان یکسری خرده‌فرهنگ‌هایی را وارد استان می‌کند که نه تنها زیبنده مازندران نیست بلکه از نظر آموزشی و تربیتی نیز مناسب فرزندان ما نیست.

* مسئولان طرح‌های سامان‌دهی دریا، پیگیر رعایت مساله حجاب هستند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اظهار کرد: افرادی که با حجاب و مقید هستند، طبیعی است همه‌جا حجاب خود را حفظ کنند و پوشش لازم را داشته باشند.

احد جاودانی اضافه کرد: طرح سامان‌دهی دریا در ۱۰۰ نقطه از سواحل استان اجرا می‌شود که بحث استفاده مجزای خانم‌ها و آقایان از دریا در دستور کار قرار گرفته تا خانواده‌ها بتوانند به‌راحتی از این فضا استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان طرح‌های سامان‌دهی دریا پیگیر موضوع رعایت مسائل فرهنگی از جمله حجاب هستند، افزود: همچنین نماینده‌ای از ارشاد نیز حضور دارد.

* آغاز طرح سالم‌سازی محیط‌های توریستی و فرهنگی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران اظهار کرد: همانند سنوات گذشته ۱۲۰ نقطه از سواحل استان برنامه‌ریزی شده تا مردم بتوانند در این نقاط حضور پیدا کنند.

سردار مسعود جعفری‌نسب بیان کرد: در حال حاضر ۹۷ نقطه از سواحل استان راه‌اندازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته که در این نقاط همکاران نیروی انتظامی، بخش خصوصی، دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی درباره امر به معروف و نهی از منکر حضور دارند که به‌صورت کلی از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به حضور نیروهای انتظامی در شهرک‌های ساحلی مازندران، خاطرنشان کرد: همچنین با هیئت امنای این شهرک‌ها هماهنگی در بحث نظارت جدی بر مواردی از جمله سگ‌گردانی صورت گرفته که به‌شدت برخورد می‌شود و اکیپ‌هایی مشخص شده که این‌ها را جمع‌آوری کرده و در اختیار محیط‌زیست قرار می‌دهد.

فرمانده انتظامی مازندران افزود: همچنین از جمله مسائل مورد توجه برخورد با خانم‌های بی‌حجابی است که قصد بر هم زدن اوضاع را دارند، این موضوع به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

جعفری‌نسب از آغاز طرح سالم‌سازی محیط‌های توریستی و فرهنگی از امروز دوشنبه (۱۲ مردادماه) در مازندران خبر داد و اضافه کرد: این طرح ابتدا در شهرک‌های ساحلی اجرا می‌شود و قرار است با خانم‌هایی که در خودروها بدون حجاب هستند و اقدام به برداشتن روسری خود کرده، به‌صورت جدی برخورد و به دادگستری معرفی شوند و خودروی آنان نیز به پارکینگ منتقل شود.

جای تاسف است که وضعیت پوشش افراد در سواحل بسیار زننده است که این موضوع باید تلنگری برای مسئولان متولی باشد تا جلوی این ناهنجاری‌ها را بگیرند و به قول معروف علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

/فارس

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32