مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر:

امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش همگانی است

کد خبر: 3250
15/08/02 - 9:11 ق.ظ

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر با تأکید بر رعایت قانون از سوی مسئولان گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیازمند آموزش همگانی است

حجت‌الاسلام مجید بیک زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب نیوز اظهار داشت: طرح طلایه‌داران مربوط به تمامی جاهایی که گروهی وجود دارد مثل دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه در بین آن‌ها یک گروه تذکر لسانی تشکیل‌شده است به‌طور مثال در مساجد یک شورای امر به معروف و نهی از منکر داریم که زیر نظر این شورا گروه‌های طلایه‌داران در قالب گروه‌های ۱۰ نفره سازمان‌دهی شده‌اند که کارشان تذکر لسانی است و این افراد از بین افراد مذهبی انتخاب‌شده و دوره آموزشی می‌بینند.

مسئول اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ستاد امر به معروف استان قم افزود: این افراد که به صورت تئوری آموزش‌دیده‌اند سپس چند جلسه هم به صورت عملی در کنار افراد کارآزموده در بازارها، پاساژها و اماکن دیگر مستقرشده و به تذکر لسانی می‌پردازند.

بیک زاده خاطرنشان کرد: اگر تذکر لسانی کافی نبود به تذکر کتبی باید پرداخت، به‌طور مثال ماشینی که از صدای بلند نوار ترانه استفاده می‌کند باید به این منکر تذکر لسانی داد و اگر گوش نداد برخورد قضایی و توقیف آن ماشین در دستور کار قرار دارد.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر کمرنگ نشده است بلکه آمرین به معروف و نهی از منکر کم هستند، گفت: باید مسئولان فرهنگی مانند وزارت ارشاد، صداوسیما، سازمان تبلیغات، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر را ترویج و فرهنگ‌سازی کنند.

وی بابیان اهمیت آموزش و پرورش در کار امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش از مدارس ابتدای کار امر به معروف و نهی از منکر را شروع کنند و باید واجب بودن امر به معروف و نهی از منکر مانند نماز به دانش آموزان آموزش داده شود.

مسئول امر به معروف و نهی از منکر بشیر تصریح کرد: کار گروه‌های امر به معروف در قم به این صورت است که وقتی گروه اول تذکر می‌دهد و گروه دهم هم تذکر می‌دهد، این امر نشان‌دهنده تأثیرپذیری کار امر به معروف و نهی از منکر است.

بیک زاده با اشاره به فعالیت خوب دادگستری و نهادهای حکومتی درسطح کشوری گفت: مشکل این است که امر به معروف به شیوه صحیح انجام نمی‌شود و اگر امر به معروف به شیوه صحیح رعایت شود دیگر نیازی به حمایت‌های دادگستری نیست.

وی افزود: اگر درجایی که امر به معروف انجام صورت می‌گیرد باید به گفتن و رفتن اکتفا کرد و حق نداریم که بحث کنیم.

مسئول اجرای طرح طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر ستاد امر به معروف استان قم با اشاره به اهتمام دولت به مسئله حجاب و عفاف اظهار داشت: باید گفت ما به‌اندازه کافی درزمینهٔ حجاب و عفاف قانون داریم و یک مقام مسئول در مجموعه باید به صورت مستقیم و غیرمستقیم با افرادی که حجاب و عفاف خود را رعایت نمی‌کنند برخورد کند.

بیک زاده افزود: اگر بدانیم که یک مسئول در یک نهاد و ارگان دولتی با بدحجابی برخورد می‌کند جرأت عدم رعایت حجاب را نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که مدیران و مسئولان ما هم ‌وغم حجاب را نداشته باشند نمی‌توان حجاب را در جامعه ترویج داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32