کد خبر: 3199
15/07/31 - 1:52 ب.ظ

امام جمعه موقت مریوان گفت: با وجود اقدامات فراوان انجام شده در زمینه عفاف و حجاب ، اما وضعیت کنونی جامعه مناسب و زیبنده جامعه‌ اسلامی کشورمان نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از مریوان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مریوان، اظهار کرد: عفاف و حجاب و اخلاق اجتماعی دو مقوله بهم پیوسته‌اند و در ایجاد امنیت‌ اجتماعی و آرامش درون جامعه نقش بسزایی دارند.

رستمی با بیان اینکه ایجاد آرامش و امنیت در خانواده و جامعه یکی از مهم‌ترین اثرات و کارکردهای عفاف و حجاب است، افزود: در دین مبین اسلام عفاف و حجاب به عنوان یک ارزش درونی و والای اخلاقی مورد تأکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: گسترش این فرهنگ در جامعه یکی از مهم‌ترین اهداف تأکید اسلام بر توجه به این مقولات است که خود زیربنای بسیاری از صفات نیک اخلاقی و اجتماعی می‌شود.

امام جمعه موقت مریوان ادامه داد: احترام به شخصیت زن به واسطه رعایت حجاب، حفظ عفت زن و جلوگیری از فساد و ناهنجاری از جمله مهم‌ترین آثار رعایت عفاف و حجاب محسوب می‌شود.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: سلامت نسل جدید جامعه، پیشگیری از فساد اخلاقی، مبارزه با مظاهر بی‌دینی و حفظ کیان خانواده نیز از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آثار و نتایج اجتماعی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

امام جمعه موقت مریوان گفت: با وجود اقدامات فراوان انجام شده در زمینه عفاف و حجاب، اما وضعیت کنونی جامعه و گسترش بدحجابی مناسب و زیبنده جامعه‌ اسلامی کشورمان نیست.

رستمی یکی از رمز و رازهای بهداشت و همچنین سلامت و امنیت روانی درون جامعه را منوط به رعایت حجاب و عفاف در روابط اجتماعی عنوان کرد و گفت: رعایت عفاف و حجاب پایه‌های اخلاق اجتماعی و امنیت روانی جامعه محسوب می‌شوند که باید آن را در روابط اجتماعی و درون جامعه مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32