کد خبر: 3199
15/07/31 - 1:52 ب.ظ

امام جمعه موقت مریوان گفت: با وجود اقدامات فراوان انجام شده در زمینه عفاف و حجاب ، اما وضعیت کنونی جامعه مناسب و زیبنده جامعه‌ اسلامی کشورمان نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از مریوان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مریوان، اظهار کرد: عفاف و حجاب و اخلاق اجتماعی دو مقوله بهم پیوسته‌اند و در ایجاد امنیت‌ اجتماعی و آرامش درون جامعه نقش بسزایی دارند.

رستمی با بیان اینکه ایجاد آرامش و امنیت در خانواده و جامعه یکی از مهم‌ترین اثرات و کارکردهای عفاف و حجاب است، افزود: در دین مبین اسلام عفاف و حجاب به عنوان یک ارزش درونی و والای اخلاقی مورد تأکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: گسترش این فرهنگ در جامعه یکی از مهم‌ترین اهداف تأکید اسلام بر توجه به این مقولات است که خود زیربنای بسیاری از صفات نیک اخلاقی و اجتماعی می‌شود.

امام جمعه موقت مریوان ادامه داد: احترام به شخصیت زن به واسطه رعایت حجاب، حفظ عفت زن و جلوگیری از فساد و ناهنجاری از جمله مهم‌ترین آثار رعایت عفاف و حجاب محسوب می‌شود.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: سلامت نسل جدید جامعه، پیشگیری از فساد اخلاقی، مبارزه با مظاهر بی‌دینی و حفظ کیان خانواده نیز از مهم‌ترین و برجسته‌ترین آثار و نتایج اجتماعی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

امام جمعه موقت مریوان گفت: با وجود اقدامات فراوان انجام شده در زمینه عفاف و حجاب، اما وضعیت کنونی جامعه و گسترش بدحجابی مناسب و زیبنده جامعه‌ اسلامی کشورمان نیست.

رستمی یکی از رمز و رازهای بهداشت و همچنین سلامت و امنیت روانی درون جامعه را منوط به رعایت حجاب و عفاف در روابط اجتماعی عنوان کرد و گفت: رعایت عفاف و حجاب پایه‌های اخلاق اجتماعی و امنیت روانی جامعه محسوب می‌شوند که باید آن را در روابط اجتماعی و درون جامعه مورد توجه قرار داد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32