مشاور امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛

جامعه سکولار نتیجه ترویج بی‌حجابی

کد خبر: 3151
15/07/29 - 6:08 ب.ظ

مشاور امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: همه مردم باید وظیفه ارشادی و اقناعی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند تا ایمان تقویت شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام سید غلامعباس موسوی، مشاور امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا،  به ترویج بی‌حجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: حجاب از ضروریات دین اسلام و دستور قرآن و ائمه اطهار(ع) است.

وی اظهار داشت: افزون بر دستور اکید ادیان الهی بر حفظ حجاب و عفاف، پوشش، رعایت حیا و عفت در فرهنگ‌های مختلف نیز وجود داشته و نشانه شخصیت و وقار مردان و زنان شمرده شده است.

 مشاور امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، حجاب و عفاف جامعه را مرهون روشنگری مبلغان دینی خواند و ابراز داشت: مسؤولان، مردم و دستگاه‌های ترویجی، باید نسبت به سلامت اجتماعی توجه داشته باشند.

 حجت الاسلام موسوی به ترویج بی‌حجابی سازماندهی شده در جامعه اشاره و تصریح کرد: مراکز دولتی، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش و صدا و سیما باید فرهنگ حجاب و عفاف را ترویج کنند؛ زیرا نظام اسلامی با حجاب و عفاف در جهان شناخته می‌شود.

وی افزود: البته ما شاهد نوعی بی‌توجهی و بی‌رغبتی برخی مسؤولان، نهادهایی همچون صداو سیما و کارمندان دولتی نسبت به مسأله حجاب و عفاف در جامعه هستیم؛ چنان که این مراکز باید برای جامعه الگو باشند و مسؤولان مربوطه برای ترویج فرهنگ حجاب به جامعه برنامه‌ریزی کرده و راهکار ارائه دهند.

مشاور امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: اگر روزی در خیابان‌ها، چادر و حجاب وجود نداشته باشد، آن روز، جامعه دینی و نظام اسلامی نیز وجود ندارد؛ از این‌رو  همه مردم باید وظیفه ارشادی و اقناعی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند تا ایمان عمومی و نظام اسلامی تقویت شده و ناهنجاری‌ها برطرف شود.

 وی با اشاره به برخی سریال‌های رسانه ملی و پوشش برخی از کارمندان دولتی یادآور شد: در حال حاضر در بیشتر سریال‌ها و مراکز دولتی برخلاف عرف جامعه از پوشش چادر استفاده نمی‌شود و به تدریج به پوشش‌های کمتر ترغیب و تشویق می‌شود.

 حجت الاسلام موسوی، حجاب را حریم بانوان و سبب امنیت و آرامش جامعه خواند و تأکید کرد: همه سازمان‌ها و نهادها باید هم‌افزایی داشته باشند و عفت، آرامش و امنیت اجتماعی را جدی بگیرند که الببته سهم نهادهای همچون خانواده بیش از بقیه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32