کد خبر: 3128
15/07/28 - 8:47 ق.ظ

جمعی از میهمانان انگلیسی جامعه المصطفی پیش از ظهر امروز در ساختمان مرکز حجاب ریحانه النبی حاضر شده و با مدیر مرکز به گفت وگو پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی، این دیدار با درخواست جامعه المصطفی و با هدف معرفی مجموعه های موفق تبلیغی، با حضور ۴۲ تبعه مسلمان کشور انگلستان در ساختمان ستاد مرکزی در قم صورت گرفت.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ابراهیم پور ضمن خوش آمدگویی به میهمانان خارجی به معرفی علل ضرورت رعایت حجاب پرداخت و گفت: مسئله حجاب دارای دو بعد فردی و اجتماعی است و بعد اجتماعی آن دارای اهمیت بیشتری است زیرا سلامت اخلاقی جامعه را تضمین می نماید و همین امر سبب شده است تا به عنوان نماد زن مسلمان در دنیا مورد توجه باشد.

ایشان به ممنوعیت حجاب در برخی از کشورها اشاره نمود و گفت: علت مخالف این دولت ها با مسئله حجاب به دلیل تکلیف شرعی بودن آن نیست بلکه به این دلیل است که نماد و هویت زن مسلمان در سطح جامعه دیده نشود و گسترش پیدا نکند به همین جهت ما و شما باید به این مسئله فراتر از یک تکلیف شرعی بنگریم و تمام توان خود را در ترویج فرهنگ حجاب به کار گیریم.

وی افزود: دولت فرانسه در سال ۲۰۰۴ قانون منع استفاده از نماد های مذهبی را وضع کرد ولی فقط به مسئله حجاب پرداخت و نماد های سایر ادیان مانند استفاده از صلیب، کلاه مخصوص یهودیان و… را مورد توجه قرار نداد و این در حالیست که اصل این قانون مخالف با قانون اساسی این کشور، مبنی بر آزادی ادیان و نماد های مذهبی است.

حجت الاسلام ابراهیم پور به تاریخ و سرنوشت اندلس اشاره ای داشت و گفت: دنیای استکبار با ترویج فساد و فحشا توانست حکومت ۸۰۰ ساله مسلمانان در اندلس را نابود نماید و اکنون نیز به دلیل عدم قدرت بر حمله نظامی به دنبال اجرای مجدد این نقشه شوم در ایران و کشورهای مسلمان منطقه است و تمام توان خود را در این مسئله به کار گرفته اند و از هیچ تلاشی فروگذار نسیتند.

ایشان افزود: مرکز حجاب ریحانه النبی با علم به این مسئله و اهداف شوم دشمنان، وارد میدان جنگ فرهنگی شده است و توانسته است موفقیت های چشمگیری را بدست آورد تا جاییکه واکنش برخی از شبکه های غربی مانند بی بی سی فارسی را موجب شده و اتاق های فکر آنان را درگیر فعالیت های کاربردی خود کرده است.

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی در پایان سخنان خود آمادگی مرکز حجاب ریحانه النبی را در انتقال تجارب و راهکارهای فرهنگی اعلام نمود و ادامه و استمرار این تعامل دو طرف را منوط به همکاری و مساعدت جامعه المصطفی دانست.

در ادامه جلسه میهمانان سوالات و نکات خود را مطرح نموده و پاسخ خود را از مدیریت مرکز دریافت نموده و خواستار ادامه این مباحث شدند تا بتوانند نسبت به این مسئله آمادگی بیشتری را کسب نموده و به صورت منطقی پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32