کد خبر: 3126
15/07/28 - 7:23 ق.ظ

نشست تخصصی « عفاف و حجاب در دانشگاه» در دانشگاه‌های منطقه یک، توسط دفتر سیاستگذاری و برنامه‌‌ریزی فرهنگی وزارت علوم در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گروه دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»، نشست تخصصی « عفاف و حجاب در دانشگاه» با حضور معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌های منطقه یک، توسط دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و با مشارکت و میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

بنابراین گزارش این نشست اولین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی با موضوع عفاف و حجاب است که تا پایان سال ۹۴ به منظور دستیابی به راهکارهای رشد و تعالی این فرهنگ ارزشمند در مراکز علمی و دانشگاهی با همکاری و محوریت مناطق نه‌گانه آموزش عالی در سه سطح مسئولان فرهنگی، مسئولان حراست و کارشناسان فرهنگی برگزار خواهد شد.

گفتنی است شرکت کنندگان در این نشست دیدگاه‌های خود را در خصوص مواردی از قبیل راهبردهای اجرایی در مواجهه با مسائل و چالش‌های مرتبط با حجاب، موانع و دشواری های مرتبط با سیاست گذاری‌ها، برنامه‌ها و اجرای دستورالعمل‌ها، آسیب‌های احتمالی ناشی از عدم دقت در تدوین برخی قوانین و مصوبات مرتبط با حجاب و دستیابی به راه‌حل‌هایی جهت تدوین قوانین جایگزین با توجه به نقد و آسیب شناسی قوانین فعلی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین مواردی از قبیل لزوم تفکیک میان عفاف و حجاب و تأکید بیشتر بر عفاف، تبیین جایگاه حجاب به عنوان یک مسئله اجتماعی یا دینی، امکان تعیین لباس فرم در دانشگاه‌ها، آسیب شناسی اقدامات و عملکردهای مرتبط با حجاب وایجاد حلقه‌های ارتباط میان استاد و دانشجو از جمله راه‌کارهای پیشنهادی در این زمینه بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32