کد خبر: 3117
15/07/28 - 6:58 ق.ظ

یک استاد حوزه و دانشگاه‌های کرمانشاه معتقد است: ریشه آمار بالای طلاق را می‌توان در رواج بدحجابی و بی‌حجابی جست‌وجو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محمدتقی صرفی‌پور گفت: رد پای تهاجم فرهنگی طراحی شده از سوی دشمنان را به وضوح می‌توان در رواج بد حجابی در جامعه مشاهده کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آثار سوء بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه، گفت: مهمترین فایده حجاب استحکام خانواده و ایجاد آرامش و تقرب الهی است.

صرفی‌پور افزود: وقتی خودنمایی، آرایش و تحریک جنسی در جامعه‌ای رواج پیدا کند، روابط جنسی در آن جامعه به خارج از محیط خانواده کشیده خواهد شد و در این صورت جوانان رغبت کمتری به ازدواج خواهند داشت و ترجیح می‌دهند خود را درگیر ازدواج و تشکیل زندگی نکنند.

وی افزود: همچنین وجود حجاب نقش مهمی در کمتر شدن آمار طلاق در جامعه دارد.

صرفی‌پور با تاکید بر این‌که «حجاب باعث حفظ آرامش روانی جامعه می‌شود» گفت: اینکه در جامعه کنونی ما از هر چهار ازدواج یک مورد آن به طلاق می‌انجامد، ریشه در بی حجابی و بدحجابی دارد.

وی حجاب را یکی از ضروریات دین مبین اسلام دانست و گفت: مقوله حجاب در ادیان دیگر مثل یهودیت، مسیحیت و زرتشت نیز جایگاه مهمی داشته و حتی افرادی هم که پیرو هیچ مرام و مسلک و دینی نبوده و نیستند حجاب را تا حدودی رعایت می‌کنند.

صرفی‌پور در ادامه یکی از اهداف اصلی تهاجم فرهنگی طراحی شده از سوی غربی‌ها را دورکردن جوانان از دین دانست و گفت: وقتی جوانان از دین دور شوند پیرو هوای نفس خود شده و این اتفاق سبب می‌شود تا از آسیب‌های مختلف مصون نمانند.

وی گفت: دلیل آمار بالای طلاق، خودکشی و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی را باید در رواج پدیده بی دینی جست‌وجو کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32