لزوم تصویب جزییات طرح عفاف و حجاب توسط نمایندگان ملت؛

جلوی بدحجابی را هر وقت بگیرید، منفعت است!

کد خبر: 3110
15/07/28 - 6:46 ق.ظ

طرح عفاف و حجاب در آخرین روزهای تیر ماه از سوی نمایندگان خانه ملت به تصویب رسید. طرحی که می بایست با در نظر گرفتن تمامی ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از گروه “رسانه‌ها” خبرگزاری تسنیم، در آخرین روزهای تیر ماه، طرح عفاف و حجاب از سوی نمایندگان خانه ملت به تصویب رسید. کلیات این طرح پس از بحث و بررسی از سوی اعضا و مسولان مربوطه و بدون حضور نماینده هیت دولت به رای گذاشته و توسط اعضای کمیسیون تصویب شد. طرحی که می بایست با در نظر گرفتن تمامی ابعاد این مساله نظیر ابعاد فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن سال‌ها پیش به تصویب رسیده و به اجرا گذاشته می‌شد.

اقدامی که اگر صورت می‌گرفت، امروزه شاهد وضع نابسمان عفاف و حجاب در اکثر نقاط کشور خصوصا شهرهای با تراکم جمعیتی بالا نبودیم. سندروم بدحجابی که دامنه نفوذ آن به دورترین شهرها روستاهای کشور نیز رسیده است.

بی تردید اساس و پایه هر جامعه متکی به نهادی به نام خانواده است. از بعد استراتژیک متزلزل و فلج ساختن یک کشور به تزلزل خانواده های تشکیل دهنده جوامع آن کشوربستگی دارد. نهادی که نقش حفاظت آن به دست زن و مردی است که افراد و نفوس جامعه را تشکیل می دهند.

بنابراین تزلزل شخصیتی هر فرد آسان‌ترین و بهترین راه ممکن به منظور منفعت جویی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی هر جامعه می باشد. یکی از راه های ایجاد این تزلزل مسوم ساختن فضای جامعه اسلامی با پدیده ای است به نام بدحجابی؛ کلمه ای ساده و چند بخشی ولی با ابعاد بسیار پیچیده، ابعادی که از مافیایی اقتصادی تا مافیایی سیاسی در گیر آن هستند.

امروزه اگر نیم نگاهی به فضای عمومی جامعه بیاندازیم، آرایش ها و سبک پوشش ها تداعی گر آرایش و سبک پوشش‌های مانکن های در کوچه و پس کوچه های بعضی از شهرک‌های کشورهای غربی است.

آرایش‌هایی که نه تنها در کشور با نام اسلامی بلکه در کشورهای غربی نیز پذیرفته شده نیست؛ ساپورت هایی که از اوایل دهه نود وظیفه پوشاندن قسمتی از بدن زنان جامعه ما را عهده دار شده اند، خود وسیله ای برای جلب توجه بیشتر شده اند. ساپورت های رنگی، ساپورت هایی با طراحی خط نستعلیق که توجه هر بیننده ای را جلب می‌کنند و هم اکنون نیز مانتوهایی با دوخت نامناسب و بدون دکمه تکمیل کننده این کلکسیون وارداتی شده ند. کلکسیونی جذاب با زرورق های شیک اما با محتوایی سمی و کشنده.

منتفعان این نوع سبک و پوشش بی شک گروه‌های متفاوتی هستند و بزرگترین متضرر آن هم خانواده‌ها هستند که نتیجه آن دامنگیر زنان و دختران جامعه خواهد شد. همانطور که امروزه زنان جامعه غربی قربانی این به ظاهر آزادی هستند، آزادی که در واقعیت جز تنهایی، یاس، افسردگی چیز دیگری برای آنان به ارمغان نیاورده است. زنانی که برده جنسی مردان سیاسی کشورشان شده اند.

اما پرسشی که هیچ وقت به آن پاسخ داده نشده این است که چرا دستگاههای متولی فرهنگی در کشور تنها از کانال قانون برای پیش برد اهدافشان استفاده می کنند، شاید این مطمئن ترین کانال باشد ولی قطعا بهترین آن نیست. چرا با هزینه گزافی که از بیت المال مسلمین صرف می شود گامی در جهت پیش برد اهداف آن برداشته نمی شود.

اما آنچه از نمایندگان به عنوان امین مردم انتظار می رود، پرداختن به قانونی است که تمامی منفعت جویان این پدیده شوم اجتماعی اعم از تولید کنندگان طراحان قانون شکن پوشاک و منفعت طلبان فرهنگی را شامل شود.

امیدواریم جزییات طرح مصوب مجلس در خصوص عفاف و حجاب هرچه زودتر به تصویب نمایندگان رسیده و شاهد ابلاغ واجرای آن به وسیله نهادهای مسئول باشیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32