مدیر دفتر تدوین متون حوزه‌های علمیه:

با مظاهر بی‌حجابی سازمان‌یافته برخورد جدی شود

کد خبر: 3092
15/07/27 - 6:53 ق.ظ

مدیر دفتر تدوین متون حوزه‌های علمیه، بی‌حجابی را از معضلات اجتماعی خواند و گفت: دشمن در عصر حاضر با جنگ فرهنگی و به صورت زیرکانه‌ای در جوامع اسلامی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام سید حمید جزایری، مدیر دفتر تدوین متون حوزه‌های علمیه، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا به اقدامات دشمن در مقابله با حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب‌هایی که جامعه اسلامی با آن مواجه است و دشمن به صورت فعال و برنامه‌ریزی شده روی آن کار می‌کند، مسأله بی‌حجابی است.

وی اظهار داشت: یکی از مصادیق حجاب، بحث پوشش است که دشمن با طراحی نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های مختلف از طریق تبلیغات ماهواره و نشریات مسموم داخلی در جهت سست کردن عقاید جوانان و ترویج بی‌حجابی اقدام می‌‌کند.

وی بی‌حجابی را از معضلات اجتماعی خواند و ابراز داشت: بی‌حجابی و ناهنجاری‌های اجتماعی، بنیان خانواده، اجتماع و به ویژه باورهای نسل جوان را تهدید می‌کند؛ زیرا اداره، صلاح و فساد جامعه در آینده به دست آنها رقم می‌خورد.

مدیر گروه علمی تربیتی قرآن و علوم جامعهالمصطفی(ص) به اهمیت بحث حجاب در اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم، همسران پیامبراکرم(ص) و بانوان جامعه اسلامی را به رعایت وقار، متانت، حجاب و عفاف دعوت می‌کند و بر پیشگیری از انحراف در جامعه سفارش می‌کند.

وی افزود: کنترل نگاه از توصیه‌های مهم قرآن به مردان برای رعایت عفاف در جامعه است و این که قرآن کریم در چندین آیه به مناسبت‌های مختلف، زنان و مردان مسلمان را به رعایت حجاب و عفاف توصیه می‌کند؛ نشان دهنده اهمیت این مسأله است.

عضو کمیته مدارج علمی حوزه‌های علمیه یادآور شد: دشمن در عصر حاضر با جنگ فرهنگی و به صورت زیرکانه‌ای در جوامع اسلامی، روی مسأله حجاب کار می‌کند؛ اما متأسفانه مظاهر بی‌حجابی حتی در شهرهای مذهبی ما مشهود است و در این زمینه کار جدی انجام نمی‌شود.

حجت‌الاسلام جزایری تأکید کرد: مقابله با مظاهر بی‌حجابی، نیازمند عزم جدی مردم و مسؤولان است که با برنامه‌ریزی دقیق فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، انظباطی و هم‌افزایی نهادهای فرهنگی جامعه، محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32