کد خبر: 3085
15/07/27 - 6:36 ق.ظ

مدرس حوزه و دانشگاه شهرستان زاهدان گفت: در ایران قبل از انقلاب، تحت تأثیر فرهنگ غربی زن به یک ابزار تبدیل شده بود، اما با انقلاب اسلامی کرامت و شخصیت زن…

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌ الاسلام محمد طباطبایی، مدرس حوزه و دانشگاه شهرستان زاهدان در گفت وگو با خبرگزاری بین ‌المللی قرآن (ایکنا) از سیستان و بلوچستان گفت: زنان در طول تاریخ همیشه مورد بی‌احترامی قرار داشته‌اند، حقوق انسانی آنان نادیده گرفته شده و امکان رشد و تعالی را از آنان سلب کرده‌اند.
مدرس حوزه و دانشگاه شهرستان زاهدان افزود: در برخی جوامع زنان بطور کامل از حضور در اجتماع ممنوع بودند و در برخی از جوامع نیز حضور آنان در اجتماع نوعی حقارت زن و سوء استفاده از آن بود، که در هر دو صورت شخصیت زن نادیده گرفته شده است.
وی بیان کرد: بر خلاف مکاتب افراطی و تفریطی دنیا، دین اسلام حقوقی مساوی برای زن و مرد در نظر گرفته است، بعنوان مثال پیش از اسلام، نه تنها به زن سهمی از ارث تعلق نمی‌گرفت بلکه خود زن به عنوان مایملک توسط مردان به ارث برده می‌شد، اما اسلام این قوانین ضد انسانی را از بین برد و زن را هم یک وارث اعلام کرد.
طباطبایی گفت: در ایران قبل از انقلاب، تحت تأثیر فرهنگ غربی زن به یک ابزار تبدیل شده بود، اما با انقلاب اسلامی کرامت و شخصیت زن احیا شد و یکی از ارزشمندترین برکات انقلاب همین احقاق حقوق زنان است.
وی افزود: در رژیم پهلوی مسائل سیاسی برای زنان اصلا مطرح نبود، اگر عده‌ای هم در مسائل سیاسی وارد می‌شدند همان سیاست‌هایی بود که از آنان خواسته بودند، اما انقلاب اسلامی از زنان خواست تا با حفظ حجاب و عفاف، در همه فعالیت‌های اجتماعی، علمی و سیاسی حضور پیدا کنند.
مدرس حوزه و دانشگاه شهرستان زاهدان اظهار کرد: اسلام معتقد به آزادی است، اما نه آزادی که با عفت عمومی منافات داشته باشد و منجر به فساد شود، بنابراین زنان باید با رعایت حجاب و عفاف وظایف اجتماعی خود را انجام دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32