کد خبر: 3083
15/07/27 - 6:31 ق.ظ

یک استاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان دانشگاه زنجان گفت: متاسفانه در حوزه انتخاب حجاب صحیح دینی دچار فقر رنگی شده‎ایم؛ در حالی ‌که یکی از مهم‌ترین …

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شهید نیوز، حجت‎الاسلام علی محمدی گفت: اصل دین تکیه بر توحید و اصول اصلی دین از جمله عدل، نبوت، امامت و بسیاری دیگر از اصل‎های حیاتی دارد، ولی متاسفانه عملکرد ما به گونه‎ای بوده است که این اصول را هنوز نتوانسته‎ایم در جامعه به ‌عنوان تکلیف دینی و مسلمانی نهادینه کنیم و در این شرایط مقوله حجاب و عفاف نیز مطرح است که باید دقت‌نظر زیادی به این حوزه داشت.

وی افزود: زمانی که فرد دین‌دار شد به تمام فرایض و اصول دینی عمل می‎کند و هرگز ما نمی‎توانیم فرد دینداری را پیدا کنیم که اصل حجاب و عفاف را نادیده بگیرد و اگر جدای از این عمل باشد باید به اصل دینداری وی شک کرد.

محمدی افزود: با بازنگری در تاریخ دهه ۶۰ و ۷۰ کشور، جامعه حساسیتی مثبت در بحث رعایت حجاب از خود نشان می‌داد، ولی متاسفانه پس از مدتی مردم به سمتی حرکت کردند که الگوی صحیحی در ارتباط با عفاف و حجاب در جامعه برای خود برنگزیدند.

وی عنوان کرد: عدم ارائه صحیح الگو در امر عفاف و حجاب در جامعه موجب گریز برخی از جوانان از حجاب شده است؛ چرا که جوان امروز سنت‎گریز است و اگر ارائه الگوی جدیدی در حوزه‎های خاص مطابق با دین نباشد جوان خود به دنبال الگوی خاص می‎رود که در خیلی از مواقع تناقض با دین دارد.

این استاد حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان واحد زنجان تصریح کرد: متاسفانه عدم ارائه صحیح الگو درباره مفهوم عفاف و حجاب موجب شده است تا بسیاری از دین‌داران به سمت انتخاب دین‌داری سخت یا افراط‌گرایی بروند و این در حالی است که اسلام با ارائه نکاتی فراوان و اصولی برگزیدن رنگ لباس‎ها را از سوی افراد مهم دانسته است تا از یک جامعه دینی خوب و شاداب برخوردار باشیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32