کد خبر: 3054
15/07/26 - 7:07 ق.ظ

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: قانون توسعه فرهنگ عفاف و حجاب باید بیشترین نظر خود را بر روی حوزه فرهنگ و فرهنگ‌سازی قرار بدهد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که «طبق دستورات قرآن و سنت و فتوای علما افراد جامعه باید همواره عفت و حجاب داشته باشند» اظهار کرد:‌ طبق خطابه‌های دینی و فقها آنچه که برای جامعه اسلامی و دینی مهم است این است که افراد باید در جامعه رفتار عفیفانه داشته باشند و عفت در رفتار، کردار، چشم، گوش، زبان و کل اعضا باید جاری باشد.

وی گفت: عفت به معنای پاکدامنی در جامعه است، اگر در جامعه ما که یک جامعه فرهنگی است و همواره درصدد ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بوده، عفت ترویج پیدا کند دیگر شاهد شکستن برخی حریم‌ها نیستیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: همواره مسئولین محترم و قانون‌گذاران به فکر توسعه و ترویج عفاف و حجاب در جامعه بوده‌اند اما در زمان‌هایی دچار چالش‌هایی شده و در جاهایی افت و خیزهایی هم بوده است.

خاموشی تاکید کرد:‌ به طور طبیعی توقع هر مسلمانی بالاتر از این وضع موجود است، ولی به طور کلی جامعه ما در مقایسه با سایر جوامع تعریف خوبی از حجاب و عفاف ارائه داده است و امیدواریم که افراد در نظام تربیتی، آموزشی، فرهنگی و سبک زندگی و خانواده همواره رفتاری داشته باشند که مورد تایید اولای دین و سنت بزرگان و فقهای ما باشد.

وی اظهار کرد: آنچه که در قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده هم نیاز به تکمیل دارد و هم نیازمند اجراست و انضباط اجرایی را هم مکانیزم شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش‌بینی کرده و اگر نقصی هم است باید پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم تا نقص‌ها برطرف شود.

خاموشی افزود: به نظر بنده بیشتر از اینکه یک نگاه تقنینی صرف به موضوع عفاف و حجاب داشته باشیم باید یک نگاه تربیتی، فرهنگی و اجرایی داشته باشیم چرا که تاثیر بیشتری بر روی افراد دارد. در خانواده‌ای که پدر و مادر به تربیت فرزندان اهمیت می‌دهند و دوستان و رفت‌و آمدها برای‌شان مهم است، حتما این فضا شرایط خوبی را برای فرزندان فراهم می‌کند تا فرهنگ دینی را بپذیرند.

وی گفت: قانون توسعه فرهنگ عفاف و حجاب باید بیشترین نظر خود را بر روی حوزه فرهنگ و فرهنگ‌سازی قرار بدهد و پس از این موضوع نیروی انتظامی هم مهم است که باید جلوی ناهنجاری‌ها را بگیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32