کد خبر: 3043
15/07/24 - 6:58 ق.ظ

دادگاه استیناف آمریکا، حکم الزام شرکت «آبرکرامبی» به پرداخت ۲۵ هزار دلار غرامت به یک زن مسلمان به خاطر رد کردن تقاضای کار او به دلیل حجابش را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری «آناتولی»، یک داددگاه استیناف ایالتی در آمریکا با رد درخواست تجدید نظر از سوی شرکت معروف طراحی و فروش پوشاک با برند «آبرکرامبی اند فیچ»، برخورد این شرکت را در برابر «سامانتا ایلاف»، خانم محجبه‌ای که برای تقاضای کار به شرکت مراجعه نموده و صرفا به دلیل داشتن حجاب مردود شده بود، ناشایست اعلام و رأی نهایی را به نفع این خانم صادر کرد.

بنا بر گفته کمیسیون فرصت‌ شغلی برابر در آمریکا، دادگاه استیناف روز ۳۰ تیرماه با تأیید رأی قبلی که ماه گذشته صادر شده بود، شرکت آبرکرامبی را محکوم به پرداخت جریمه کرد که شامل مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار به سامانتا ایلاف و همچنین مبلغ ۱۹۰۰۰ دلار بابت هزینه‌های حقوقی و اقامه دعوی است. در پی این حکم، آبرکرامبی بلافاصله جریمه فوق را پرداخت نمود.

با وجود این که ایلاف در فرایند استخدام امتیاز بالایی را کسب کرده بود، اما کارفرما به دلیل داشتن پوشش اسلامی در حین مصاحبه شغلی و سرپیچی از قوانین پوشش در محل کار، امتیاز او را مردود و پرونده‌اش را منتفی اعلام کرده بود. شرکت آبرکرامبی در دادگاه گفته بود که نمی‌دانسته ایلاف مسلمان است که این ادعا  در نهایت از سوی دادگاه غیرموجه خوانده شد.

شایان ذکر است، سامانتا ایلاف دعوای حقوقی خود علیه شرکت آبرکرامبی را از سال ۲۰۰۸ میلادی (۱۳۸۷ خورشیدی) و پس از آن که تقاضای کار او در یکی از فروشگاه‌های آن شرکت در اوکلاهما رد شد، آغاز کرده بود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32