کد خبر: 3028
15/07/23 - 8:26 ق.ظ

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: باید بپذیریم که کم‌کاری‌هایی در حوزه حجاب و عفاف وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، حسین چناریان در نشست حجاب و عفاف فرماندهی انتظامی استان کرمان ‌اظهار داشت: ما اعتقاد داریم اگر همه نهادها و مردم به صحنه بیایند‌ با احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر می‌توان گام‌های اساسی در حوزه حجاب و عفاف برداشت و تنها صرف برخورد پلیسی موثر نیست.

وی با اشاره به اینکه ‌احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه حجاب و عفاف معجزه می‌کند، عنوان کرد: افرادی که به صورت هدفمند با وضعیت نامناسب در جامعه حضور می‌یابند باید برخورد لازم صورت گیرد که تاکنون نیز برخوردهای خوبی شده است.

چناریان بیان کرد:‌ با وجود اراده جمعی برای حل موضوعات اجتماعی و فرهنگی به نتایج مورد نظر دست پیدا می‌کنیم و اکنون به دلیل اینکه اراده جمعی وجود ندارد‌ به نتیجه مورد نظر نرسیده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان کرمان ‌با اشاره به اینکه باید بپذیریم که کم کاری‌هایی در حوزه حجاب و عفاف وجود دارد که باید برطرف شوند، گفت: ‌برخی افراد به دلیل عدم آگاهی با وضعیت نامناسب در جامعه حضور می‌یابند که با آگاه‌سازی می‌توان آنها را در مسیر تغییر مثبت همراهی کرد.

چناریان تصریح کرد: برخی از تولیدکنندگان نیز به بهانه‌های مختلف لباس‌هایی را تولید می‌کنند که بدحجابی را تشدید کرده و این امر شایسته جامعه ما نیست.

وی عنوان کرد:‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی، خانواده‌های شهدا و دلسوزان جامعه از ما انتظار دارند که در این حوزه‌ها هر چه بهتر فعالیت کنیم و ارزش‌های جامعه را هر چه بیشتر تعالی بخشیم.

حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور امام جمعه موقت کرمان در این نشست اظهار داشت: هر اقدامی که در مرحله اول در حوزه حجاب و عفاف انجام دهیم باید در حوزه فرهنگی باشد و اقدامات پلیسی و پیشگیرانه باید در مرحله دوم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید یک کار پژوهشی در زمینه تعداد بدحجاب‌ها و علت این امر داشته باشیم و بدانیم به چه علت آنها این نوع پوشش را برای خود انتخاب کرده‌اند.

عرب‌پور گفت: ما در بحث فرهنگی باید به جد مخاطبان خود را عوض ، عمده طرح‌های حجاب و عفاف در حوزه‌های که عفاف و حجاب آنها کامل است اجرا می‌شوند، لذا باید برنامه‌ریزی کنیم تا افراد بد‌حجاب در این جلسات شرکت کنند.

وی ادامه داد: قانون عفاف و حجاب که به دستگاه‌ها ابلاغ شده به جد اجرا نمی‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32