کد خبر: 3017
15/07/23 - 7:03 ق.ظ

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: ارشاد در حوزه عفاف و حجاب نباید به گونه ‌ای صورت گیرد که به کرامت انسان ‌ها آسیب وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوین، حجت ‌الاسلام‌ عبدالکریم عابدینی در دیدار با جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی استان بیان کرد: خداوند متعال در سوره مبارکه شمس، محیط زیست و نمایشگاهی را از محل زندگی انسان‌ ها ترسیم کرده است.

وی ادامه داد: خداوند وقتی می ‌خواهد محیط زیست و نمایشگاه زندگی انسان را ترسیم کند، با استفاده از خورشید که در آیه شریفه «وَالشَّمْسِ وَضُحَاهَا» به آن اشاره شده است، چراغ این جهان را برای دیده شدن روشن می ‌کند.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: پس از روشن شدن جهان به وسیله خورشید خداوند آن را آذین ‌بندی می ‌کند، یعنی چیزهایی که باید به نمایش در آیند همه جانبه تکمیل می ‌کند و نبود سستی و کاستی در عالم هستی نشان دهنده توان و قدرت بی ‌انتهای خداوند است.

وی افزود: خداوند متعال در آیه «وَالسَّمَاء وَمَا بَنَاهَا» به محکمی و زیبایی آسمان و در آیه «وَالْأَرْضِ وَمَا طَحَاهَا» به مناسب بودن زمین در زیر پای انسان‌ ها اشاره می ‌کند؛ خداوند در آیات دیگر قرآن هم به انسان‌ها تأکید می‌کند تا به آسمان، زمین و چینش عالم آفرینش نگاه کنند و ببینند آیا در این عالم سستی یا کاستی می ‌توان یافت.

حجت الاسلام عابدینی عنوان کرد: انسان عامل بروز و به وجود آمدن مشکلات در جامعه و محیط زیست است و نباید این مشکلات به ضعف در عالم هستی ارتباط داده شود.

وی اعلام کرد: خداوند در ادامه سوره مبارکه شمس آیه «وَنَفْسٍ وَمَا سَوَّاهَا» را مطرح می ‌کند و نشان می‌ دهد همه این بساطی که در عالم پهن شده و خورشید، ماه و ستاره‌ ای که توسط خداوند متعال آفریده شده، ابزاری در خدمت انسان است و شهرها باید محلی برای رفاه، آسایش و امنیت انسان قرار گیرد و کرامت انسان در آن حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین جلوگیری از بروز و توسعه خباثت ‌ها در جامعه و حفظ امنیت را ضروری دانست و تصریح کرد: در بروز نا امنی‌ ها وخباثت ها در جامعه پیش از آنکه خسارت مالی مد نظر قرار گیرد، شکسته شدن حریم کرامت انسان‌ ها اهمیت دارد و مسئولان باید با تأمین امنیت جامعه مانع شکسته شدن حریم کرامت انسان‌ ها شوند.

وی اظهار داشت: ارشادها در حوزه عفاف و حجاب نباید به گونه ‌ای صورت گیرد که به کرامت انسان ‌ها آسیب وارد شود چرا که مهم‌ ترین هدف از توسعه حجاب کامل و مبارزه با بد حجابی، حفظ کرامت انسان بد حجاب است.

حجت الاسلام عابدینی اضافه کرد: حفظ کرامت انسان از مبارزه با بد حجابی مهم‌ تر است و این موضوع باید با حساسیت بسیار زیادی دنبال شود و باید به این نکته توجه داشت که خدشه‌ دار شدن کرامت انسان، از بد حجابی آسیب بزرگ ‌تری است.

وی خاطر نشان کرد: حضرت ابراهیم (ع) از خداوند امنیت را پیش از سایر مسائل مانند غذا، رفاه و سایر امکانات درخواست کرده است و این مهم ارزش و جایگاه امنیت را نشان می‌ دهد.

امام جمعه قزوین یادآور شد: مردم هر سال نسبت به سال قبل عالم‌ تر می‌شوند و اخلاق، انضباط و عدالت در بین مردم بیشتر رواج پیدا می ‌کند؛ اگر به این مهم باور داشته باشیم هر سال زمینه‌ های ایمانی بیشتری در میان خانواده‌ ها دیده می ‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32