در حلقه معرفت حرم مطهر رضوی مطرح شد؛

حجاب پشتوانه ­ای برای حفظ کرامت زن است

کد خبر: 3015
15/07/23 - 6:50 ق.ظ

عضو هیئت علمی جامعه الزهرا(س) گفت: حجاب در اسلام به معنای پرده نشینی نیست، بلکه به معنای پوششی معقول برای جلوگیری از فساد و حفظ کرامت زن است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، ملیحه لباف در حلقه معرفت حرم مطهر رضوی در خصوص ضرورت عفاف و حجاب اظهار داشت: حجاب به معنای پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی است.

مدیر مشاوره جامعه الزهرا(س) با بیان اینکه پوشش اسلامی برای زنان، از ضروریات دین مقدس اسلام محسوب می شود، افزود: بی حجابی با سایر منکرات تفاوتی ندارد و فرد بی حجاب در تمام مدت علناً به جنگ با خدا می پردازد.

این کارشناس دینی تأکید کرد: داشتن حجاب حضور مثبت و سازنده زن است و این حضور شایسته نزد خدای متعال بسیار پسندیده است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه آیاتی در قرآن کریم به موضوع عفاف و حجاب می پردازد، گفت: در آیاتی از سوره های مبارکه نور، احزاب و انفال به حجاب و عفت زنان اشاره شده است.

لباف خاطرنشان کرد: به عقیده شهید مرتضی مطهری، زن در بُعد جسمانی خود شکار است و مرد شکارچی، پس باید وجودش را حفظ کند و مراقب باشد که صید نشود.

وی اظهار داشت: در آیه ۵۹ سوره مبارکه احزاب اشاره شده است که ای پیامبر به زنان خود و دختران و زنان مومن بگو که پوشش هاى خود را بر خود فروتر گیرند تا به عفیفه و شریف بودن شناخته شوند و کسی معترض آن ها نشود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32