سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان:

ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد جامعه نهفته است

کد خبر: 3010
15/07/23 - 6:39 ق.ظ

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد در جامعه نهفته است و باید به بهره‎گیری از الگوهایی دینی در گسترش فرهنگ…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، کلثوم غفاری صبح امروز در گفت‎‎گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: آموزش خانواده‎ها به خصوص به جوانان که تازه وارد زندگی مشترک شدند می‎تواند در نحوه برخورد درست زن و شوهر با یکدیگر موثر باشد.

وی با بیان اینکه زن و شوهر باید نسبت به ویژگی‎های و رفتارهای یکدیگر آشنا باشند، افزود: خیلی از خانواده‎ها ویژگی‎های همسران خود را نمی‎دانند و بر این اساس شاهد برخی از بداخلاقی‎ها و مشکلات در خانواده‎ها هستیم.

زن و شوهر با شناخت نسبت به هم، دیگر انتظارهای بیش از حد نخواهند داشت

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان ادامه داد: زن و شوهر با شناخت نسبت به هم، دیگر انتظارهای بیش از حد نخواهند داشت و بر این اساس آموزه‎های دینی ما توصیه به تحمل مشکلات و سختی‎ها در زندگی دارد.

غفاری ابراز داشت: امور بانوان و خانواده استانداری گلستان بر این اساس و با توجه به اهمیت بنیان خانواده در شروع زندگی برنامه‎های مدون را در این راستا پیش بینی کرده است.

وی به حجاب به عنوان یک حریم در حفظ بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: ریشه بی‎حجابی در ناآگاهی افراد در جامعه نهفته است و یکی از موضوعاتی که باید در ترویج فرهنگ حجاب به آن توجه داشت بهره‎گیری از الگوهایی چون حضرت زهرا(س) در جامعه است.

سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری گلستان بیان داشت: اگر امروز گرایش به فرهنگ‎های غرب در جامعه وجود دارد به دلیل آن است که ما نتوانستیم الگوهای اسلامی خود را به خوبی به جامعه بشناسانیم و نیاز است ترویج و آموزش فرهنگ اسلامی از کودکی آغاز شود.

باید مسائل دینی ۱۴۰۰ ساله بتواند امروز پاسخگوی نیازهای جوانان ما باشد

غفاری ابراز داشت: بخشی از مسائل دینی ما باید با توجه به شرایط روز به جوانان ما ارائه شود و باید شرایطی را به وجود بیاوریم که مسائل دینی ۱۴۰۰ ساله بتواند امروز پاسخگوی نیازهای جوانان ما باشد.

وی در خصوص هنجارهای به وجود آمده در شبکه‎های اجتماعی و ماهواره‎ای گفت: خداوند برای انسان قدرت انتخاب داده و ما باید زشتی‎ها و خوبی‎های تکنولوژی و شبکه‎های اجتماعی را به نوجوان و جوان خود آموزش دهیم تا بتواند راه درست و خوب را انتخاب کند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32