مدیرگروه معارف دانشگاه بیرجند:

در تبیین حجاب از پایه به اشتباه رفته‌ایم

کد خبر: 3007
15/07/23 - 6:11 ق.ظ

علاوه بر اقدامات ظاهری در عرصه حجاب گاه روش‌های نادرستی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر با محوریت حجاب داشته‌ایم و در حقیقت از پایه به اشتباه رفته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت‌الاسلام هادی شهاب، مدیر گروه فلسفه و معارف اسلامی دانشگاه بیرجند در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان جنوبی، اظهار کرد: انسان‌ها بسته به عوامل متعدد از جمله بنیه فکری و اعتقادی مقاومت و تأثیر‌پذیری‌شان از شرایط متفاوت است.

وی ادامه داد: اگر فرد از بنیه فکری قوی برخوردار نباشد به راحتی تحت تأثیر شرایط قرار خواهد گرفت و از این‌رو مشاهده می‌کنیم برخی از افرادی که گاه در خانواده‌های متدین رشد پیدا کرده‌‌اند بعد از گذشت مرحله‌ای و ورود به جامعه و برخورد با همسالان ممکن است نسبت به برخی از بایدها و نبایدهای دینی از جمله حجاب بی‌تفاوتی نشان دهند.

مدیر گروه فلسفه و معارف‌اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در بحث حجاب گاه دچار شعارزدگی شده‌ایم، افزود: وقتی یک فرد معتقد شعارزدگی را پس می‌زند بی‌شک اقدامات سطحی بر افرادی که تقیدی نسبت به باورها ندارند تأثیرگذار نخواهد بود.

شهاب عنوان کرد: همین موارد موجب شده که عمده کارهایی که در حوزه عفاف و حجاب انجام داده‌ایم ثمر بخش نبوده و در حقیقت توفیق چندانی در این عرصه نداشته‌ایم و از طرف دیگر اقدامات سطحی موجب لوث شدن بحث حجاب شده است.

مدیر گروه فلسفه و معارف اسلامی دانشگاه بیرجند بیان کرد: علاوه بر اقدامات ظاهری در عرصه حجاب گاه روش‌های نادرستی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر با محوریت حجاب داشته‌ایم و در حقیقت از پایه به اشتباه رفته‌ایم.

شهاب با اشاره به اینکه جای اقدامات عمیق فرهنگی در جامعه ما خالی است، یادآور شد: با توجه به اینکه شاکله کار اجتماعی در عرصه فرهنگ عفاف و حجاب نادرست است در شرایط فعلی درباره این مسئله روش‌های فردی و اجتماعی مؤثرتر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32