کد خبر: 2970
15/07/21 - 6:50 ق.ظ

رئیس تبلیغات اسلامی خلخال گفت: حجاب درونی و باطنی و عقیدتی، به منزله‎ سنگ بنای دیگر حجاب‎ها، از جمله حجاب و پوشش ظاهری است، زیرا افکار و عقاید…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، حجت‌الاسلام سیدمحسن محسنی، رئیس تبلیغات اسلامی خلخال دیروز، ۲۹ تیرماه در جمع مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) این شهرستان، گفت: اسلام حجاب را بر زنان واجب کرده است، زیرا حجاب بهترین وسیله‌ای است که زن را از خطر بیگانه حفظ می‌کند. مثلی است که می‌گوید زن بی‌حجاب همچون میوه درختی است که شاخه آن از دیوار باغ به بیرون آویزان است که هر رهگذری ممکن است در آن طمع کند.
رئیس تبلیغات اسلامی خلخال در ادامه گفت: متأسفانه در عصر ما شیاطین وسوسه گر و دشمنان اسلام تلاش مى‌کنند به هر وسیله وعنوانى زنان مسلمان را از هویت خود جدا کنند و به مجامع عمومى و معرض دید نامحرمان بکشانند و به این وسیله آنان را از اهداف اصلى خلقتشان بازدارند.
محسنی ادامه داد: حجاب درونی و باطنی و عقیدتی، به منزله‎ سنگ بنای دیگر حجاب‎ها، از جمله حجاب و پوشش ظاهری است، زیرا افکار و عقاید انسان، شکل‌دهنده‌ رفتارهای اوست.
وی به هدف و فلسفه حجاب اشاره کرد و گفت: هدف اصلی تشریع احکام حجاب و عفاف در اسلام، قرب به خداوند است که به وسیله‌ تزکیه‌ نفس و تقوا به دست می‎آید. همانگونه که خداوند در قرآن می‌فرماید: «بزرگوار و با افتخارترین شما نزد خدا با تقواترین شماست».

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32