کد خبر: 2967
15/07/21 - 6:44 ق.ظ

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد همدان با بیان اینکه اهتمام به امر حجاب یکی از رسالت‌های فرهنگی جامعه است، بیان کرد: وضعیت حجاب در جامعه و دانشگاه‌ها رضایت‌بخش نبوده و نیاز به هم‌فکری و اقدامات آگاهانه بیشتری دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب علی طاهری، معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: دانشگاه بخشی از جامعه بوده و جزیره‌ای مستقل نیست و آنچه در جامعه رخ می‌دهد به طور یقین در دانشگاه‌ها نیز منعکس خواهد شد؛ بنابراین نمی‌توان گفت که وضعیت حجاب در دانشگاه خوب بوده و یا بد است.

وی افزود: با توجه به اینکه بحث عفاف و حجاب یکی از ارزش‌هایی است که دین مبین اسلام بر روی آن تأکید فراوان داشته و یکی از رسالت‌های فرهنگی جامعه اهتمام ورزیدن به این امر بوده، دانشگاه در کنار سایر نهادها ملزم به تلاش در مسأله عفاف و حجاب است و دانشگاه آزاد همدان نیز تاکنون اقدامات خوب و پسندیده‌ای در این زمینه انجام داده است.

طاهری با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد همدان در زمینه عفاف و حجاب بیان کرد: در حال حاضر دفتر مشاوره‌ای ویژه افرادی که کمتر به مسئأله حجاب توجه کرده و مراعات می‌کنند در این دانشگاه پیش‌بینی شده که دانشجویان به این مرکز معرفی می‌شوند و از مشاوران دینی توانمند بهره‌مند خواهند شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برای راه‌انداری مشاوره با روانشناسان، جامعه‌شناسان و اساتید صاحب‌نظر جلسات متعددی برگزار کردیم، اظهار کرد: ما سعی داریم با دادن آگاهی از طریق مشاوره بتوانیم زمینه‌ای مناسب را فراهم کنیم تا خود افراد ارزش حجاب را بدانند و به آن گرایش پیدا کنند.

وی اظهار کرد: همچنین در دو سال اخیر در دانشگاه آزاد همدان برنامه‌ای تحت عنوان اهدای گل به دانشجویان محجبه با هدف گرامیداشت روز عفاف و حجاب و توجه بیشتر جوانان به این موضوع و با رویکرد مثبت و تشویقی در برخورد با این مسئله در درب ورودی دانشکده علوم انسانی اجرا شده است.

وی تاکید کرد: اگر به صورت مقابله‌ای با جوانان در بحث عفاف و حجاب برخورد شود به طور یقین آثار مثبتی به دنبال ندارد به همین علت سعی و تلاش ما بر این است که با رویکرد مثبت و تشویق بانوانی که مسأله حجاب را رعایت می‌کنند اهتمام ورزیم و امیدواریم بتوانیم به سمتی حرکت کنیم تا بحث عفاف و حجاب را در جامعه تثبیت کنیم.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32