کد خبر: 2965
15/07/21 - 6:39 ق.ظ

امام جمعه زابل گفت: شبکه‎های ماهواره‎های عفت و حجاب بانوان جوان را نشانه گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر کیخا در نشست هم‌اندیشی عفاف و حجاب بانوان فعال فرهنگی با بیان اینکه در قرآن حجاب و عفاف هم برای مرد و هم برای زن توصیه شده است، اظهار داشت: عفاف برتر از حجاب است، چرا که در عفاف حجاب هم نهفته است و عفاف بدون حجاب و حجاب بدون عفاف نقش و کارایی لازم را ایفا نخواهد کرد.

امام جمعه زابل با بیان اینکه عفت یک صفت انسانی و تنها مختص به پوشش نیست، گفت: حفظ حجاب و رعایت عفاف تنها مختص بانوان نیست و چشم پوشیدن از نامحرم مرد و زن ندارد، بلکه همه باید از نامحرم چشم پوشی کنند.

وی با اشاره به اینکه نخستین مقدمه‌ای که موجب گناه کردن می‌شود نظر کردن به نامحرم است، افزود: به طور قطع و یقین کسی که حیا و عفت داشته باشد، حجاب نیز خواهد داشت زیرا حجاب یکی از تجلی‌های حیا و عفت است.

کیخا با بیان اینکه عفت در گفتار، رفتار و برخورد با آحاد جامعه نمایان می‌شود، تصریح کرد: حجاب از ضروریات دین و واجبات است و فلسفه ویژه‌ای در اسلام دارد و محدودیتی برای زنان نبوده است.

وی حیا و عفت را یکی از ویژگی‌های جامعه دیندار دانست و افزود: کسانی که با حجاب برتر در جامعه حضور پیدا می‌کنند از مصونیت بیشتری برخوردار هستند.

کیخا افزود: خانواده‌ها باید به مسئله تهاجم فرهنگی بیشتر دقت کنند زیرا امروز شبکه‌های ماهواره‌ای با پخش فیلم‌ها و سریال‌های مبتذل، اساس و بنیان خانواده و روابط بین افراد جامعه را هدف و حجاب و عفت دختران را مورد هجمه قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32