کد خبر: 2963
15/07/21 - 5:48 ق.ظ

معاون فرماندار نور با بیان اینکه حفظ حجاب از عوامل کاهش بزه و افزایش وفاداری خانواده‌ها است، گفت: اغلب الگوها در رسانه‌ها حجاب اسلامی مناسب ندارند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی صبح امروز در جلسه عفاف و حجاب این شهرستان با بیان اینکه حجاب یک پدیده اجتماعی در همه جوامع انسانی است، اظهار داشت: گاهی فکر می‌کنند حجاب ویژه جوامع اسلامی است، در حالی که حجاب در همه جوامع وجود دارد و هنجار محسوب می‌شود، اما مدل حجاب متفاوت است.

وی تصریح کرد: حجاب از عوامل اصلی تحکیم خانواده است، زیرا میزان طلاق در جوامعی که حجاب به عنوان ارزش شناخته شده کمتر است.

معاون فرماندار نور خاطر نشان کرد: عدالت در عفاف و حجاب امری ضروری است، ما حجاب را فقط برای بانوان دیدیم و سخت‌گیری ما روی حجاب خانم‌ها است لیکن حجاب برای مردان هم بوده و موازین شرعی حدود حجاب برای مردان را نیز تعیین کرده است.

این مسئول یکی از عوامل کاهش بزه را حفظ حجاب دانست و گفت: حجاب تعلق خاطر مرد و زن را بیشتر و حس وفاداری را افزایش داده و سبب تحکیم خانواده می‌شود.

یزدانی اظهار کرد: جامعه‌شناسان اعتقاد دارند در برخی جوامع حجاب را امری فردی می‌بینند، اما حجاب امری اجتماعی است زیرا عوارض بدحجابی سستی خانواده، بزه اجتماعی و غیره را به دنبال دارد.

وی تأکید کرد: حجاب به عنوان هنجار اجتماعی باید در اجتماع رعایت شود، حجاب برخلاف نماز و عبادت که امری فردی است و فرد باید در محکمه الهی پاسخگو باشد، بدحجابی به دلیل موضوع اجتماعی و درگیر شدن همه افراد جامعه، مسئولیت اجتماعی دارد و باید پاسخگوی جامعه بود.

معاون فرماندار نور به عوامل توسعه حجاب اشاره کرد و گفت: نهاد خانواده نخستین نهاد و تأثیرگذارترین در حفظ حجاب است، محیط اجتماعی، همسایگان و افراد جامعه دومین عامل تأثیرگذار در امر حجاب هستند و سومین عامل نهادهای آموزشی، از آموزش و پرورش تا دانشگاه‌ها و غیره هستند و نیز وسایل آموزشی که گاهی با چهره افراد فرهنگ بدحجابی را گسترش می‌دهد.

یزدانی به نقش و تأثیرات محیط در حفظ حجاب و یا بدحجابی اشاره داشت و تصریح کرد: افراد وقتی در بیرون از محیط خانواده حجاب را نمی‌بینند، دچار تعارض می‌شوند، در آموزش و پرورش مدل لباس پوشیدن مدل اسلامی و پوشش حجاب است اما در مقاطع بالاتر به ویژه دانشگاه‌ها این روند تغییر می‌کند، این خلاء بین محیط آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها دیده می‌شود.

معاون فرماندار نور خاطر نشان کرد: نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها نیز به شدت مؤثر هستند، اغلب الگوها در رسانه‌ها حجاب اسلامی مناسب ندارند و مردم به ویژه جوانان از مدل لباس، آرایش و مو این افراد الگو می‌گیرند و اینها باید مبلغ حجاب باشند.

وی نهادهای مذهبی، مبلغان و منابر را از دیگر عوامل تأثیرگذار دانست و اظهار کرد: مبلغان باید در گفتار و رفتار این امر را تبیین کنند.

این مسئول با بیان اینکه نتیجه بدحجابی طلاق، اعتیاد و قطع شریان خانواده است، گفت: نیروی انتظامی نهاد بازدارنده است و زمانی که نهادهای دیگر موفق نبودند و کار به برخورد قهری رسیده، بازدارندگی اجباری توسط این نیرو انجام می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32