کد خبر: 2958
15/07/20 - 12:05 ب.ظ

گفتمان دینی «چرا چادری شدم» با حضور فعالان فرهنگی و قرآنی در خانه قرآن منتظران ظهور(عج) پایین دسته شهرستان سیمرغ برگزار شد.

به گزارش پایگاه خیری حجاب کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، رقیه مرادی مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ در این گفتمان که با حضور فعالان فرهنگی و قرآنی در خانه قرآن منتظران ظهور(عج) پایین دسته این شهرستان برگزار شد، با اشاره به این مطلب که چادر در جامعه ما یک حجاب برتر است، گفت: عده‌ای تصور می‌کنند در اسلام چیزی به نام چادر نداریم و می‌گویند در آیات و روایات در مورد حجاب برتر چیزی به صراحت ذکر نشده است. در حالی که اگر درآیات، روایات و روش عملی زنان مسلمان به‌ویژه حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا‌(س) تحقیق شود، پی به پوششی همانند چادر و شبیه به آن خواهیم برد که مورد استفاده قرار می‌گرفت.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص)، چادر را به‌ عنوان یکی از وسایل نوزده گانه ضروری جهیزیه برای دخترش زهرا (س) قرار داد.

مرادی ادامه داد: چادر بهترین و سالم‌ترین پوشش زن مسلمان است که بزرگواری و فروتنی زن را در برابر احکام اسلام و ارزش‌های اخلاقی به منصه ظهور می‌گذارد.

مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ تأکید کرد: با ارائه این مطلب که چادرکمال پوشش است، زیرا به جهت پوشش یکنواخت و یک پارچه بدن، توجه نامحرم را جلب نمی‌کند افزود: چادر، مظهر دیانت، ملیت و استقلال فرهنگی زن مسلمان ایرانی است و زن را در برابر نگاه‌های آلوده، حفظ می‌کند. عظمت و صلابت این نماد دینی سبب شده است استعمارگران، با فرهنگ عفاف بجنگند.

وی اظهار کرد: زنان باید بدانند شیطان برای رسیدن به مقاصد شوم خود، با اجرای سیاست گام‌به‌گام، نخست حجاب کامل را که چادر است از او می‌گیرد و با ایجاد تمایل در پوشیدن چادرهای نازک، توری، گل‌دار و مانند آن وی را به سمت بدحجابی و در نهایت بی‌حجابی می‌کشاند.

وی با ارائه این مطلب یکی از آثار چادر در جوامع اسلامی پیام استقلال و آزادی زن مسلمان و مقابله با ابتذال فرهنگی غرب است ادامه داد: چادر، جلوه عفاف حضرت فاطمه(س) است که با گذشت چند قرن، ندای آزادی‌بخش اوهنوز در گوش تاریخ طنین‌انداز است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32