کد خبر: 2944
15/07/20 - 8:11 ق.ظ

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: حجاب و عفاف به اذعان صریح دشمنان اسلام از دیرباز، از ابزارهای مهم تهاجم فرهنگی در جهت تضعیف امنیت اجتماعی و قدرت سیاسی…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از زنجان حجت‌الاسلام علی محمودی،کارشناس مسائل مذهبی، صبح امروز، دوشنبه ۲۹ تیرماه درنشست «عفاف و حجاب، مایه آرامش خانواده و جامعه»،اظهار کرد:حجاب عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار در حفظ آرامش، صفا و صمیمیت در زندگی خانوادگی است. رعایت حجاب و عفاف یک واجب شرعی است که با رعایت آن بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه از بین خواهد رفت. با شناخت تاثیر حجاب و نقش آن در کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌توان مسیر حرکت جامعه را به سوی ترقی و تعامل هموار ساخت.
وی تاکید کرد: یکی از مقوله‌های بسیار مؤثر در فرآیند «مهندسی فرهنگی» که ارتباط تنگاتنگی با عوامل توسعه، اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دارد و به اذعان صریح دشمنان اسلام از دیرباز، از ابزارهای مهم تهاجم فرهنگی در جهت تضعیف امنیت اجتماعی و قدرت سیاسی جوامع اسلامی محسوب می شودمقوله «حجاب وعفاف» در جامعه است.
این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به تلاش بی‌وقفه دشمنان در زمینه ترویج بی‌بند و باری در جامعه ،تصریح کرد: متاسفانه دشمنان اسلام با بهره‌گیری سوء از رسانه‌ها و دنیای مجازی، کانون گرم خانوده‌ها را که پایه و اساس هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند،هدف قرار داده اند. حجت‌الاسلام محمودی به تبعات عدم رعایت حجاب و عفاف در جامعه اشاره کرد وافزود: طلاق و تهدید خانواده، طلاق و جدایی زن و شوهر و از هم پاشیدن نظام خانواده از پیامدهای زیانبار رعایت نکردن عفاف و حجاب در جامعه است.
وی در پایان با بیان اینکه از دیدگاه اسلام حجاب به مفهوم محدود کردن فعالیت‌های اجتماعی زن نیست، بلکه زن می‌تواند با رعایت پوشش و حفظ حدود آن در جامعه حضوری فعال داشته باشد،تصریح کرد: بدون شک جامعه ای از سلامت کامل برخوردار است که خانواده به عنوان جزء کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32