کد خبر: 2941
15/07/20 - 7:22 ق.ظ

امام جمعه موقت اصفهان گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که حجاب کامل خواهران مانع از خشونت در جامعه می‌شود، چرا که علت اصلی آمار بالای فرار دختران از خانه به…

به گزارش پایگاه خبری حجاب آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان ضمن اشاره به اینکه بد‌حجابی‌هایی که هیجانات کاذبی را ایجاد می‌کنند، بر خلاف حقوق افراد در جامعه است، اظهار کرد: متاسفانه هیجانات، درگیری‌ها و مشکلات اجتماعی، نه تنها خشونت‌هایی را برای افراد ایجاد کرده، که حتی مزاحمت‌هایی را برای نوامیس نیز به وجود آورده است.

وی در ادامه یکی از دلایل روانشناختی چادر مشکی را حفظ بهداشت فردی مقدمه‌ای برای بهداشت عمومی عنوان کرد و افزود: بهداشت دو نوع است، یکی بهداشت روحی و دیگری بهداشت جسمی و در این ارتباط روانشناسان معتقدند که بهداشت روحی با رعایت پوشش کامل خانم‌ها با چادر مشکی که کم‌جاذبه‌ترین پوشش است، محقق می‌شود.

نماینده مردم در مجلس خبرگان تصریح کرد: حجاب کامل، مانع تحریک مرد و سبب آرامش روانی برای مردان می‌شود و این نکته مهمی است که مردان توجهی به غیر نکنند که سبب شود جلب توجه آنها را به محارم خود و آن هم در کانون خانواده محدود کند.

وی ادامه داد: رعایت پوشش کامل به وسیله چادر، دسترسی به مراتب بالا را امکان‌پذیر می‌کند، به صورتی که در فضای علمی که مخترع کار می‌کند، نباید هیجان شهوانی باشد به صورتی که هیجان غضب هم نباید وجود داشته باشد، چرا که غضب، عقل انسان را از بین می‌برد و انسان نمی‌تواند تحقیقات علمی دقیقی انجام دهد.

مهدوی تاکید کرد: در حال حاضر پوشش کامل مانع تخلفات از شرع و قانون در جامعه می‌شود، به صورتی که یک‌سوم جنایت‌هایی که در جامعه انجام می‌گیرد و کارشان به شکایت کشیده می‌شود، به بدحجابی، شهوت، نگاه و ارتباط‌‌های خلاف بر می‌گردد.

وی اضافه کرد: از نظر روانی پوشش کامل زن‌ها، حرص مرد‌ها را از بین می‌برد و به دنبال آن سبب می‌شود که آنها به همسران خود قانع باشند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32