دبیر کمیته عفاف و حجاب از فعالیت های نمایشگاه قرآن:

یکی از مسیرهای معرفی عفاف و حجاب ، نمایشگاه قرآن است

کد خبر: 2928
15/07/19 - 5:41 ب.ظ

حمید قبادی است، گفت: نمایشگاه قرآن کریم در سال های اخیر به مکانی مناسب برای معرفی محصولات تولیدی های مختلف تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری میزان، رئیس کمیته عفاف و حجاب بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم معتقد است که بسیاری از خانواده ها برنامه ریزی تامین نیازهای عفاف و حجاب خود را در نمایشگاه تنظیم می کنند که این اتفاق مهمی است و هر سال هم تعداد شرکت کننده ها افزایش می یابد و هم استقبال شهروندان بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: این بخش با تجربه ۸ ساله شرکت در نمایشگاه جایگاه خود را به عنوان یک محصول قرآنی پیدا کرده و این موفقیت بزرگی است.

قبادی با اشاره به هشتمین حضور عفاف و حجاب در نمایشگاه قرآن گفت: این بخش برای نخستین بار در باغ موزه حضور پیدا کرد. حضور در مجموعه باغ کتاب و باغ موزه دفاع مقدس دارای محاسنی است و البته مشکلاتی را هم به همراه دارد که طبیعتا منافع و محاسن آن عمومی است.

او با بیان اینکه پراکندگی فضا و گستردگی کار باعث شده بخش عفاف و حجاب کمی دورتر از سایر حوزه ها قرار بگیرد، گفت: همچنین از مزایای جانمایی امسال غرفه حجاب و عفاف همسایگی آن با بخش های هنری و دانشگاهی است  ولی رفت و آمد مردم کمی با دشواری برای دسترسی به عفاف و حجاب مواجه است.

وی با اشاره به درخواست ۱۵۰ مجموعه برای شرکت در بخش عفاف و حجاب امسال در نمایشگاه افزود: در مجموع در این دوره از نمایشگاه با توجه به فضای مناسبی که در اختیار کمیته عفاف و حجاب قرار گرفت بیش از ۱۵۰ نفر در مجموعه سایت نمایشگاه ثبت نام کردند که از بین آنها با توجه به عملکرد و محصولات و هم خوانی با اهداف ما ۱۰۰ تولید کننده و عرضه کننده حرفه ای غرفه انتخاب شدند.

وی در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری بخش عفاف و حجاب در مد و لباس کشور تصریح کرد: نمایشگاه قرآن مسیر معرفی جدیدترین اثار حوزه عفاف و حجاب است. دراین دوره از نمایشگاه قرآن نیز ما موفق به معرفی آثار متنوع و متعددی به مردم و جامعه قرآنی کشور شدیم.

رئیس کمیته عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن با اشاره به ظرفیت بالای نمایشگاه برای عرضه و معرفی محصولات این حوزه گفت: به نظر من از نظر تنوع محصولات و تکثر اقلام قابل توجهی در نمایشگاه امسال عرضه شد. بالغ بر ۱۵۰۰ محصول اعم از انواع چادر دوخته شده، پارچه چادری و انواع پوشش سر بود که عدد قابل توجهی ست.

وی افزود: با اطمینان می شود گفت که یکی از مسیرهای معرفی عفاف و حجاب، نمایشگاه قرآن است. نمایشگاه در سال های اخیر به مکانی  مناسب برای معرفی محصولات تولیدی های مختلف تبدیل شده است. بسیاری از خانواده ها برنامه ریزی تامین نیازهای عفاف و حجاب خود را در نمایشگاه تنظیم می کنند که این اتفاق مهمی است. هر سال هم تعداد شرکت کننده ها افزایش می یابد و هم استقبال شهروندان بیشتر می شود. در نهایت عفاف و حجاب به عنوان یک محصول قرآنی و یک موضوع قرآنی در کنار سایر بخشهای نمایشگاه قرآن جایگاه  قابل توجه و مهمی پیدا کرده است.

قبادی درباره برنامه های این کمیته برای نمایشگاه قرآن در سال آینده گفت: بعد از نمایشگاه قرآن برنامه ریزی حضور در دوره بعد را آغاز می کنیم. اقتضای این محل تجربیاتی را به ما داده که اگر قرار باشد سال آینده هم نمایشگاه همین جا برگزار شود، طبیعتا روش ها و برنامه ریزی های جدیدتری برای حضور فعال تر و موثر بخش عفاف و حجاب خواهیم داشت پیش بینی ما این است که هر بازدید کننده ای که به نمایشگاه قرآن می آید حتما از بخش عفاف و حجاب هم دیدن کند و این اتفاق بزرگی است با این نگاه برنامه ریزی خواهد شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32