کد خبر: 2908
15/07/17 - 6:04 ب.ظ

امام جمعه اصفهان گفت: بدحجابی و بی‌حجابی آگاهانه مبارزه و مخالفت جدی با ساحت مقدس خداوند است و بوی کفر می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دشمن‌شکن نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به واقعه کشف حجاب توسط رضاشاه ملعون پهلوی اظهار داشت: حجاب از منظر لغوی یعنی مانع و پوشش و در قرآن کریم بیش از ۶ مورد کلمه حجاب به کار رفته است که این گواهی بر دستور اکید از سوی خداوند بر رعایت حجاب است.

وی ادامه داد:‌ رابطه مستقیمی میان نگاه حرام و عدم رعایت حجاب وجود دارد، ترویج و گسترش بدحجابی و بی‌حجابی زنان موجبات پریشا‌ن‌حالی مردان جامعه را فراهم می‌کند.

امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد:‌ عفاف از منظر لغوی یعنی پارسایی و خود نگهداری از انجام یک گناه است، عفت چشم، عفت زبان و عفت دل همه از انواع پاکدامنی است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با اشاره به روایتی از امام علی(ع) مبنی بر اینکه بالاترین عبادت، عفت و پاکدامنی است، اضافه کرد: حجاب مقدمه‌ای بر عفاف است؛ این تفکر کاملاً غلط و منحرف است که در توجیه بدحجابی عده‌ای قلب پاک را بهانه می‌کنند؛ با انجام گناه هرگز قلب کسی پاک نمی‌ماند.

وی یادآور شد:‌ بدحجابی و بی‌حجابی آگاهانه مبارزه و مخالفت جدی با ساحت مقدس خداوند است و بوی کفر می‌دهد.

امام جمعه اصفهان ضمن بشارت دادن مردم روزه‌دار که در هوای گرم به نیت رضای الهی روزه می‌گیرند، متذکر شد: بر طبق روایات معصومین فرد روزه‌دار در هوای گرم در حقیقت در راه خدا جهاد می‌کند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های دوم نماز جمعه به ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره و بیان کرد: شورای نگهبان رکن عظیمی از انقلاب اسلامی ایران است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نبض نظام اسلامی است؛ چنانچه شورای نگهبان نباشد و یا تضعیف شود حرکت اسلامی این نظام زیرسئوال خواهد رفت.

وی با بیان اینکه نخستین گام برای اسلامی بودن نظام اسلامی قوانین اسلامی است،‌ گفت:‌ مهم‌ترین رسالت شورای نگهبان نظارت و حفاظت بر اسلامی بودن قوانین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری توضیح داد: کسی که ولایت فقیه را در جایی قبول و در جایی دیگر قبول نکند به ولایت فقیه اعتقاد نداشته و فردی که سخنی از پیامبر اکرم(ص) را بپذیرد و سخن دیگر آن را زیرسئوال ببرد در حقیقت به اسلام ایمان ندارد، مخالفین با شورای نگهبان مخالفین با ولایت فقیه هستند.

طباطبائی‌نژاد عنوان کرد: ما منکر احتمال بروز خطا در تصمیمات شورای نگهبان نیستیم، اما چنانچه متوجه خطایی شویم باید آن را تذکر دهیم و اگر متوجه خطا نشویم باید سخن شورای نگهبان را بپذیریم.

وی در ادامه به برجام هسته‌ای اخیر در وین اشاره و تبیین کرد: پیروزی هسته‌ای و رسیدن تیم ایرانی با ۱+۵ به جمع‌بندی هسته‌ای در حقیقت پیروزی ملت و نظام اسلامی بر مستکبرین جهان بود اما باید توجه داشته باشیم هرگونه توافق هسته‌ای هرگز به معنای آشتی و صلح با آمریکای جنایتکار نیست.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مستکبرین و دشمنان اسلام و انقلاب هرگز با مومنین و مسلمین آشتی و خوبی نخواهند کرد، گفت: رفتار خوب و بد ما در کاهش دشمنی و یا دوستی آنان نسبت به اسلام تأثیری ندارد و آنها همچنان دشمن اسلام خواهند بود.

طباطبایی‌نژاد یادآور شد: دشمنان اسلام و انقلاب تا زمانی که محتاج نشوند و گیر نیفتند هرگز با مومنین وارد مذاکره نمی‌شوند، غنی‌سازی ۲۰ درصد همچون فتح خرمشهر بود که موجب مجبور کردن دشمن پای میز مذاکره با ایران شد.

وی در پایان بیان داشت: حمایت‌های بی‌دریغ رهبری، مقاومت‌های مردم و تلاش‌های دولتمردان در همه سال‌های گذشته منجر به پیروزی نظام اسلامی ایران در ۱+۵ شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32